WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group
تبلیغات

تبلیغات در کشور‌های عربی

 WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

تبلیغات در کشور‌های عربی

تبلیغات در کشور‌های عربی با توجه به حجم معاملاتی که با آن‌ها صورت می‌گیرد، می‌تواند روش بسیار خوبی برای افزایش شناخت مشتری نسبت به کسب و کار باشد. در سال‌های گذشته تا به الان این کشورها از مهم‌ترین شرکای اقتصادی ایران بوده‌اند. با توجه به تغییراتی که از نظر سیاسی در این سال‌ها به وجود آمده است، افزایش حجم و مقدار معاملات بین ایران و کشورهای عربی دور از انتظار نیست.

تبلیغات در کشور های عربی

در سال‌های گذشته کشورهای عربی از نظر صنعتی چندان توسعه یافته نبودند و بازار خوبی برای محصولات و کالاهای ایرانی فراهم کرده بودند. ولی امروزه وضعیت این کشورها به خصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس، تغییر کرده و برای رسیدن به پیشرفت، سرمایه گذاری‌های بزرگی انجام می‌دهند. این مسئله در کنار توسعه صنعت توریسم، باعث شده تا کشورهای عربی همچنان بازار مستعدی برای اهداف صادراتی محسوب شوند.

برای حضور در این بازار، تولید محصولات با کیفیت‌های متفاوت کافی نیست و باید از روش‌های مختلف کالا را به مردم کشورهای عربی معرفی کنیم. مطمئنا یکی از روش‌های اصلی برای این کار، انجام تبلیغات انلاین است. بازاریابی و تبلیغات در کشورهای حوزه خلیج فارس اصول خاص خودش را دارد که با رعایت کردن آن‌ها می‌توان به صادر کننده‌ای موفق تبدیل شد. عمان و عراق در بین کشورهای عربی  مختلف از بهترین شرکای اقتصادی و سیاسی ایران هستند. در صورتی که صادر کنندگان و تولید کنندگان ایرانی بخشی از صادرات خود را به این کشورها انجام می‌دهند.

WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

تبلیغات در عمان

عمان کشوری در جنوب ایران  است که به دلایل متفاوت از جمله ارزش پول بالا، جمعیت و جاذبه‌های توریستی، مقصد صادراتی جذابی برای تولید کنندگان ایرانی محسوب می‌شود. با توجه به سطح بالای رفاه عمان، بیشتر مردم این کشور به تلفن‌های همراه هوشمند و اینترنت دسترسی کامل دارند. این موضوع یکی از مزیت‌های تبلیغات در عمان به روش آنلاین شناخته می‌شود. اجرای کمپین‌های تبلیغات آنلاین در عمان می‌تواند با هدف افزایش آگاهی برند در مخاطبان، شناخت آن‌ها از خدمات و محصولات، افزایش تعداد مشتریان و جمع آوری لید انجام شود. یکی از گزینه‌های مورد توجه صادر کنندگان ایرانی سایت عرب تجارت است.

تبلیغات در عراق

بخش عمده‌ای از صادرات ایران به کشورهای همسایه، مخصوصا عراق انجام می‌شود. این کشور در سال‌های گذشته تا به الان یکی از مشتریان جدی محصولات و کالاهای ایرانی بوده و بخشی از بازار آن به کالاهای وارد شده از ایران اختصاص دارد. البته ایران در این بازار رقبای سر سختی دارد مانند ترکیه دارد و برای پیروزی در این رقابت باید به نکاتی توجه کرد. یکی از مهم‌ترین نکته‌ها انجام تبلیغات اصولی و تأثیرگذار در عراق است. به دلیل تشابه فرهنگی میان حوزه‌های خلیج فارس و ایران تبلیغات در کشورهای عربی می‌تواند تاثیر گذاری بسیار بالایی داشته باشد. به شرطی که مانند بقیه کمپین‌های تبلیغاتی، متناسب با نیاز مخاطبان طراحی شود و به ارزش‌های کشور توجه ویژه‌ای گردد. برای اجرای تبلیغات، می‌توان از سایت‌های تبلیغاتی عراق کمک گرفت، اما یکی از راه‌های هدفمند و اصولی استفاده از ابزارهای تبلیغات اینترنتی است.

اهمیت تبلیغات اینترنتی در کشور های عربی

با پیشرفت تکنولوژی و ورود آن به کشورهای حوزه خلیج فارس، صنعت تبلیغات در این کشور پیشرفت بسیار چشمگیری داشته و تبلیغات محیطی و اینترنتی را دستخوش تحول کرده است. اما به دلایلی تبلیغات اینترنتی بازدهی بیشتری دارند و بهتر است که برای تبلیغات در کشور های عربی تمرکز بیشتری بر روی این نوع تبلیغات بگذاریم.

در ابتدا علت اول آن محور بودن تبلیغات اینترنتی است. ابزارهایی که در این تبلیغات استفاده می‌شوند به متخصصان پرفورمنس مارکتیگ کمک می‌کنند تا بتوانند نقاط ضعف موجود را برطرف کنند و کمپین‌های بازاریابی را بهبود دهند. میزان هدفمندی تبلیغات آنلاین نکته بسیار مهم بعدی است. قبل از اجرای هر نوع برنامه بازاریابی، پرسونای مخاطب استخراج می‌شود تا کانال‌های تبلیغاتی و محتوا بر این اساس تعیین شوند. در تبلیغات اینترنتی هدف گرفتن مخاطب با دقت بیشتری انجام می‌شود که نتیجه آن، افزایش بازدهی تبلیغات و بازگشت هزینه خواهد بود.

سخن پایانی

تبلیغات در کشور‌های عربی یکی از مهم‌ترین نکات برای حضور موفق در این کشورها و گرفتن بخش بزرگ‌تری از سهام بازار است. برای تبلیغ روش‌های مختلفی از جمله اینترنتی، محیطی و .. وجود دارد، که نوع آنلاین آن مزیت‌های بیشتری دارد. هدفمندی و کار امدی بیشتر، هزینه کمتر، داده محور بودن و … مواردی از نکات مثبت تبلیغات اینترنتی در برابر شیوه سنتی است. این نوع تبلیغات قابل در کانال‌های مختلف انجام است که می‌توان برای آن از سرویس دارت ادز استفاده کرد. این سرویس امکان اجرای تبلیغات داده محور را فراهم کرده و با قابلیت تبلیغ در اپلیکیشن، وب‌سایت‌ها و … انتخاب خوبی برای تبلیغات در خارج از کشور است.

 

WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

مشاهده بیشتر
 WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا