WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group
ایرانیان کاناداشغل در کاناداکاریابی در کانادا

شغل های پردرآمد در کانادا بدون مدرک

 WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

شغل های پردرآمد در کانادا بدون مدرک | کانادا ایرانیکا

 

شغل های پردرآمد در کانادا بدون مدرک چه شغل هایی هستند؟

 

کانادا کشوری با اقتصاد قوی و فرصت های شغلی فراوان است. حتی افرادی که مدرک دانشگاهی ندارند نیز می توانند در کانادا مشاغل پردرآمد پیدا کنند. در اینجا چند مورد از مشاغل پردرآمد در کانادا بدون مدرک آورده شده است:

WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group
  • راننده کامیون: رانندگان کامیون در کانادا بسیار مورد نیاز هستند و میانگین درآمد سالانه آنها 55،000 دلار است. برای تبدیل شدن به یک راننده کامیون در کانادا، باید گواهینامه رانندگی تجاری داشته باشید و دوره آموزشی را تکمیل کنید.

راننده کامیون در کانادا

  • لوله کش: لوله کشان در کانادا نیز بسیار مورد نیاز هستند و میانگین درآمد سالانه آنها 68،000 دلار است. برای تبدیل شدن به یک لوله کش در کانادا، باید دوره آموزشی را تکمیل کنید و گواهینامه لوله کشی داشته باشید.

لوله کش در کانادا

  • برقکار: برقکاران در کانادا نیز بسیار مورد نیاز هستند و میانگین درآمد سالانه آنها 72،000 دلار است. برای تبدیل شدن به یک برقکار در کانادا، باید دوره آموزشی را تکمیل کنید و گواهینامه برقکاری داشته باشید.

برقکار در کانادا

  • تکنسین تعمیر و نگهداری: تکنسین های تعمیر و نگهداری در کانادا نیز بسیار مورد نیاز هستند و میانگین درآمد سالانه آنها 65،000 دلار است. برای تبدیل شدن به یک تکنسین تعمیر و نگهداری در کانادا، باید دوره آموزشی را تکمیل کنید و گواهینامه تعمیر و نگهداری داشته باشید.

تکنسین تعمیر و نگهداری در کانادا

  • کارگر ساختمانی: کارگران ساختمانی در کانادا نیز بسیار مورد نیاز هستند و میانگین درآمد سالانه آنها 60،000 دلار است. برای تبدیل شدن به یک کارگر ساختمانی در کانادا، نیازی به مدرک تحصیلی ندارید، اما باید دوره آموزشی را تکمیل کنید
  • کارگر ساختمانی در کانادا

اینها فقط چند مورد از مشاغل پردرآمد در کانادا بدون مدرک هستند. فرصت های شغلی زیادی در کانادا وجود دارد و با کمی تحقیق می توانید شغل مناسبی برای خود پیدا کنید.

 

WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

داشتن مدرک تحصیلی برای یافتن شغل در کانادا چقدر مهم است؟

 

داشتن مدرک تحصیلی در کانادا در بسیاری از رشته ها آنچنان اهمیتی ندارد. شما باید کار بلد داشته باشید، سابقه کار بین المللی داشته باشید و یا بتوانید از پس مصاحبه تخصصی شغلی برآیید.

 

مدرک تحصیلی ندارم می تونم برم کانادا کار کنم؟

میزان اهمیت مدرک تحصیلی برای پیدا کردن شغل در کانادا بسته به شغل مورد نظر شما متفاوت است. برای مشاغل حرفه ای مانند پزشکی، مهندسی، حقوق و حسابداری، داشتن مدرک تحصیلی ضروری است. با این حال، برای بسیاری از مشاغل دیگر، مدرک تحصیلی ضروری نیست. در واقع، بسیاری از کارفرمایان در کانادا بیشتر به تجربه کاری و مهارت های عملی اهمیت می دهند.

بر اساس یک مطالعه انجام شده توسط Statistics Canada، 61 درصد از مشاغل در کانادا فقط به دیپلم دبیرستان یا معادل آن نیاز دارند. علاوه بر این، 15 درصد از مشاغل در کانادا فقط به آموزش در محل کار نیاز دارند. این بدان معنی است که بیش از 75 درصد از مشاغل در کانادا را می توان بدون مدرک تحصیلی به دست آورد.

البته، داشتن مدرک تحصیلی هنوز هم می تواند یک مزیت باشد. به عنوان مثال، کارمندانی که دارای مدرک تحصیلی هستند به طور متوسط 25 درصد بیشتر از کارمندانی که مدرک تحصیلی ندارند درآمد کسب می کنند. علاوه بر این، داشتن مدرک تحصیلی می تواند فرصت های شغلی بیشتری را برای شما باز کند.

بنابراین، اگر به دنبال شغل در کانادا هستید، اما مدرک تحصیلی ندارید، نگران نباشید. هنوز هم فرصت های شغلی زیادی برای شما وجود دارد. تمرکز بر کسب تجربه کاری و مهارت های عملی مهم است. اگر بتوانید نشان دهید که مهارت ها و تجربه کاری لازم برای انجام یک شغل را دارید، حتی اگر مدرک تحصیلی نداشته باشید، همچنان می توانید شغل خوبی پیدا کنید.

در اینجا چند نکته اضافی برای پیدا کردن شغل در کانادا بدون مدرک تحصیلی آورده شده است:

  • شبکه خود را گسترش دهید. با افراد زیادی در صنعت خود صحبت کنید و به آنها اطلاع دهید که به دنبال شغل هستید.
  • مهارت های خود را به روز نگه دارید. در دوره های آموزشی شرکت کنید و مهارت های جدیدی کسب کنید.
  • رزومه و نامه پوششی خود را به طور موثر بنویسید. رزومه شما باید مهارت ها و تجربه کاری شما را برجسته کند.
  • برای مصاحبه آماده شوید. تمرین کنید که به سوالات مصاحبه پاسخ دهید و لباس حرفه ای بپوشید.

با تلاش و پشتکار، می توانید شغل خوبی در کانادا بدون مدرک تحصیلی پیدا کنید.

دانشگاه نرفتم مدرک تحصیلی معتبر هم ندارم، چطور در کانادا کار پیدا کنم؟

 

اگر زبان انگلیسی مسلط هستید حتی اگر مدرک دانشگاهی ندارید شانس بسیار بالایی برای پیدا کردن کار و استخدام در کانادا دارید. قدم اول زبان انگلیسی است و بعد هر گونه مدرک دیگر اعم از مدارک دانشگاهی لیسانس و فوق لیسانس دکترا و فوق دکتری. بنابراین اگر مدارک دانشگاهی کارشناسی و کارشناسی ارشد و بالاتر هم دارید بدون دانش زبان انگلیسی شانس پیدا کردن کار برایتان تقریبا صفر است مگر در جامعه ایرانیان کانادا یه شغل به زبان فارسی با کارفرمای فارسی زبان پیدا کنید و در نظر داشته باشید به خاطر این نقطه ضعف بزرگ که نداشتن سواد و دانش زبان انگلیسی است آن کارفرما هم به شما حقوق چندانی نمی دهد و ریسک بسیار بالای از دست دادن کار دارید.

10 شغل پردرآمد در کانادا

مشاهده بیشتر
 WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا