زبان انگلیسی برای مهاجرت کلاس تضمینی آیلتس
مهاجرت

بهترین شهرهای کانادا برای کار و تحصیل

بهترین شهرهای کانادا برای کار و تحصیل

یافتن بهترین شهرهای کانادا برای کار و تحصیل دغدغه ی کسانی است که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند و به دنبال این هستند تا با شرایط تحصیل در آنجا آشنا شوند. در کانادا دانشگاه های زیادی در بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل وجود دارد و گاه به دلیل همین تعدد، انتخاب در بین آن ها کار سختی می شود. کانادا دارای ۸۰ دانشگاه و ۲۴۰ کالج است که در بهترین شهرهای کانادا برای کار و تحصیل قرار دارند. هر ساله تعداد زیادی دانشجو از خارج از کانادا به قصد ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند می توان گفت که استان کبک بهشت دانشگاهی کانادا و در زمره ی بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل می باشد. به طور کلی برای تعیین یک دانشگاه خوب برای ادامه تحصیل و یا اینکه کدام شهر برای تحصیل مناسب تر است و بهترین شهرهای کانادا برای کار و تحصیل کدام اند، باید به بررسی شاخص های بین المللی و استانداردهایی پرداخت که در این زمینه وجود دارند و می توان بر اساس آنها تصمیم گرفت که کدام دانشگاه برای تحصیل مناسب است. بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل دارای شاخص ها و استاندارهایی هستند که با بررسی آن ها می توان نتیجه گرفت کدام دانشگاه بر اساس شرایط فرد برای تحصیل مناسب است. تورنتو یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل است که از پنج دانشگاه دولتی که در آن واقع شده است، چهار دانشگاه آن خارج از محیط شهری واقع شده اند. دانشگاه تورنتو مشهورترین دانشگاه موجود در تورنتو است و هر ساله افراد زیادی متقاضی اخذ پذیرش از آن هستند. مهاجران بسیاری برای شروع تحصیل در کانادا در یکی از چهار کالج بسیار مشهوری که در این شهر واقع شده اند اقدام می کنند.

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

از بهترین شهرهای کانادا برای کار و تحصیل می توان به مونترآل اشاره کرد. مونترآل بزرگ ترین شهر استان کبک از شهرهای فرانسوی زبان در کانادا است. این شهر ارزان ترین شهر مشهور در کانادا برای زندگی است و از نظر شاخص هزینه های زندگی در جایگاه ۲۴۲ جهان در سال ۲۰۲۰ قرار داشته است. مونترآل شهر بسیار مناسبی برای دانشجویان و یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل است؛ زیرا برای دانشجویان فرصت های شغلی فراوانی وجود دارد. دانشگاه مونترآل در میان دانشگاه های جهان رتبه ی بسیار خوبی دارد و این امر نشان دهنده ی کیفیت بالای آموزشی در این دانشگاه است. از آنجایی که این شهر برای زندگی پس از تحصیل نیز بسیار مناسب است در نتیجه می توان آن را به عنوان یکی از بهترین شهرهای کانادا برای کار و تحصیل دانست. اوتاوا دارای تابستان های بسیار گرم و زمستان های بسیار سرد است و دمای هوا در تابستان به بیش از ۴۰ درجه ی سانتی گراد می رسد و در زمستان نیز دمای هوای کمتر از ۱۵- درجه می شود. اگرچه دمای هوا در تابستان های اوتاوا گرم است اما بارش باران به طور مرتب در این شهر اتفاق می افتد. اوتاوا نیز می تواند یکی از بهترین شهرهای کانادا برای کار و تحصیل معرفی شود. کشور کانادا یکی از مقصدهای های مهاجرت برای آموزش و تحصیل است و شهر اوتاوا بالاترین نرخ سواد در کانادا را به خود اختصاص داده است. بیش از ۴۵٪ از جمعیت کانادا حداقل مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه دریافت کرده اند.

پذیرش دانشجویان

اوتاوای کانادا از نظر پذیرش دانشجویان، ششمین شهر کانادا است. بهترین شهرهای کانادا برای کار و تحصیل دارای مشخصه های خاصی هستند که سبب می شود به چنین شهری تبدیل شوند. مرکز تحقیقات ملی کانادا در شهر اوتاوا واقع شده است و دو دانشگاه اوتاوا و چارلتون، دانشگاه های بزرگ این شهر هستند که در بین دانشگاه های جهان جایگاه بسیار مناسبی دارند. مدارس در شهر اوتاوا به زبان های انگلیسی، فرانسوی و همچنین ترکیبی از آن ها به ارائه ی دروس و آموزش می پردازند. افرادی که در پی به دست آوردن یک زندگی آرام در کشور کانادا هستند، می توانند این شهر را به عنوان یکی از بهترین شهرها انتخاب نمایند.درمورد شهر برلینگتون نیز می توان گفت اگرچه جمعیت کمی دارد، اما جزو ۲۰ شهر برتر کانادا به شمار می رود. این شهر یکی از شهرهای مهم استان اونتاریو است و با وجود جمعیت اندکی که در خود جای داده است یکی از مهم ترین شهرهای اونتاریو از نظر کسب و کار است. در این شهر که یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل است تعداد زیادی مدرسه و دو دانشگاه و کالج دندانپزشکی واقع شده اند.  دمای هوا در این شهر بسیار مناسب است و در زمستان های این شهر انتظار چندانی برای بارش برف وجود ندارد. بنابراین می توان گفت که برلینگتون یک شهر آرام با آب و هوایی معتدل برای زندگی است و بیشتر به عنوان یکی از بهترین شهرهای کانادا برای کار و تحصیل به شمار می آید.

شهری با فرصت ‌های شغلی

دانشجویانی که مایل به تحصیل و کار در بهترین شهرهای کانادا برای کار و تحصیل هستند، معمولا تمایل دارند تا بتوانند برای پرداخت هزینه ‌های خود شغلی پاره وقت پیدا کنند تا کمی در هزینه های زندگی و تحصیل آسوده تر شوند. به همین دلیل بیشتر دانشجویان بین ‌المللی به دنبال شهری با فرصت‌ های شغلی فراوان هستند تا بتوانند به مقصود خود برسند. این دسته از مهاجران برای یافتن بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل سوالات بسیاری درباره ی شغل دانشجویی دارند و تمایل به دریافت راهنمایی دارند. برای آنها پیدا کردن یک شهر در حال رشد با فرصت‌ های شغلی بیشتر و دانشگاه ‌های خوب جهت ادامه تحصیل گزینه ی ایده آلی است. علاوه بر تمام موارد ذکر شده کسانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند و به این قصد مهاجرت می کنند، عموما به دنبال شهری هستند که سبک زندگی در آن مطابق با عقاید وسلیقه هایشان باشد. بنابراین باید شهری را برای سکونت انتخاب کنند که توقعات و انتظارات شان را برآورده نموده و به آنها احساس راحتی و امنیت بدهد. باید به این نکته نیز دقت کرد که برخی از شهرها برای زندگی بسیار گران هستند و در نتیجه با هزینه‌ های زیادی که برای تحصیل در یک کشور دیگر متحمل می ‌شوید، اگر هزینه های زندگی هم زیاد باشد، ادامه تحصیل برایتان دشوار خواهد شد.

 

 

 

 

 

مشاهده بیشتر
 زبان انگلیسی برای مهاجرت کلاس تضمینی آیلتس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا