زبان انگلیسی برای مهاجرت کلاس تضمینی آیلتس
مهاجرت

بهترین شهر کانادا برای مهاجرت

بهترین شهر کانادا برای مهاجرت

افرادی که به تازگی در پی مهاجرت به کانادا هستند به دنبال شهرهای کانادا برای مهاجرت می گردند و عده ای نیز که پیش از این مهاجرت گرده اند ممکن است در پی یافتن بهترین شهر کانادا برای مهاجرت باشند. طبیعی است که همواره محل سکونت انسان انتخابی مهم است که می تواند بر مسیر زندگی او تاثیری جدی داشته باشد. به همین دلیل باید با انجام تحقیقات کافی برای انتخاب بهترین شهر کانادا برای مهاجرت مسیر زندگی خود را تا حد ممکن هموار نمود. برای کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند لازم است تا بهترین شهرهای این کشور را بشناسند. کانادا کشوری بزرگ است که برای هر سبک زندگی مسیرها و امکاناتی برای ارائه دارد. بیشتر شهرهای کانادا امکانات بسیار خوبی را برای یک زندگی با کیفیت فراهم می‌ کنند. هر یک از شهرهای کانادا برای مهاجرت نقاط قوت خود را دارد که باعث می ‌شود برای زندگی افراد مختلف با دیدگاه ها و توقعات متفاوت مناسب باشد. برخی از شهرها در کانادا بازار کار بسیار خوبی دارند، در حالی که برخی دیگر مسکن با قیمت پایین را ارائه می ‌دهند. همین امر باعث شده است که از نظر بسیاری از مهاجران، کانادا یکی از محبوب ‌ترین کشورها برای مهاجرت لقب بگیرد. بسیاری از مردم پس از وقایع ناگواری که در کشورشان رخ می ‌دهد – اتفاقاتی مانند جنگ و نا امنی و یا فقر اقتصادی شدید –  به این کشور مهاجرت می ‌کنند. برای برخی نیز وجود وضعیتی مبهم درباره ی آینده عاملی می شود که آنها را به مهاجرت وا می دارد.

دومین کشور پهناور جهان

به طور کلی نمی ‌توان بهترین شهر کانادا برای مهاجرت را تعیین کرد. زیرا بهترین گزینه برای هر فرد بر اساس هدفی که از مهاجرت دارد می تواند متفاوت باشد. اما در مجموع می‌ توان تعدادی از بهترین مقاصد مهاجرتی و شهرهای کانادا برای مهاجرت را نام برد. به عنوان مثال شهرهای ونکوور، تورنتو، کلگری، مونترال و اتاوا در کانادا از نظر کیفیت زندگی در بهترین شرایط ممکن قرار دارند. هر کدام از این شهرها می ‌توانند بر اساس ویژگی‌ هایی که دارند، و با توجه به اهداف و امکانات مهاجران به عنوان مقصد آنها برای زندگی انتخاب شوند. کانادا دومین کشور پهناور جهان است اما از نظر جمعیتی جز کشورهای پرجمعیت به شمار نمی رود. بر اساس آمار، تقریبا ۲۰ ٪ از جمعیت کانادا از مهاجران تشکیل شده است. تورنتو با جمعیتی بالغ بر ۲.۵ میلیون نفر بزرگترین شهراستان انتاریو در کانادا می باشد. این شهر با داشتن پنج دانشگاه دولتی، یکی از بهترین شهرهای کانادا برای ادامه تحصیل به شمار می آید. البته هزینه ی زندگی در تورنتو نسبت به برخی شهرهای دیگر بالاتر است. تورنتو یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی می باشد. تورنتو نیز مانند ونکوور شهری کاملا چند فرهنگی است، بنابراین زندگی برای مهاجرانی با فرهنگ های مختلف در این شهر راحت است. تقریبا نیمی از ساکنان این شهر مهاجر هستند. شهر برلینگتون، دیگر شهر واقع در استان انتاریو نیز جزو شهرهای برتر کانادا محسوب می شود. به طور کلی برلینگتون یک شهر آرام است که شهری برای کار شناخته می شود.

بهترین شهر کانادا برای مهاجرت

شهر ریچموند هیل که یکی از کوچکترین شهرهای اونتاریو است، در حدود ۱۱٪ از جمعیت این شهر را ایرانی ها تشکیل می دهند. در کل، درصد بالایی از جمعیت این شهر را مهاجران تشکیل می دهند و تنها بخش کوچکی از شهروندان این شهر کانادایی می باشند. حال به معرفی ونکوور می پردازیم که بسیاری نام آن را شنیده اند. ونکوور بزرگترین شهر استان بریتیش کلمبیاست و چهارمین شهر متراکم در آمریکای شمالی که یکی از مهمترین بنادر ورودی در کانادا می باشد. بخش زیادی از جمعیت این شهر را مردمان آسیای شرقی شکل داده اند و تعداد ایرانی ها در این شهر بسیار کم است. ونکوور بیشتر به دلیل دارا بودن طبیعت و فرهنگ خاص خود یکی از محبوب ‌ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت است و از نظر برخی نیز بهترین شهر کانادا برای مهاجرت به شمار می آید. ونکوور دارای کوه‌ های زیباست و توسط اقیانوس آرام و بزرگی احاطه شده است. مونترآل بزرگترین شهر استان کبک و شهری مناسب برای تحصیل است چراکه فرصت‎ های شغلی فراوانی در این شهر برای دانشجویان وجود دارد. مونترآل به عنوان ارزان ترین شهر مشهور در کانادا شناخته می شود. شهر دیگری که بسیار مهم است، اوتاوا پایتخت کاناداست که چهارمین شهر بزرگ این کشور است. این شهر بالاترین نرخ سواد در کانادا را دارد و دو دانشگاه اوتاوا و چارلتون، در شهر اوتاوا قرار دارند. بهترین شهر کانادا برای مهاجرت باید با نگاهی فردی برای هر مهاجر تعیین شود.

شاخص های کیفیت زندگی

مهمترین شاخص موثر بر زندگی مهاجران در انتخاب بهترین شهر کانادا برای مهاجرت، شاخص قدرت خرید است. شاخص دیگری که می تواند زندگی یک فرد را به شدت تحت تاثیر قرار دهد، شاخص امنیت است. شاخص مراقبت های بهداشتی نیز به عنوان شاخصی که می تواند بر کیفیت زندگی در یک شهر یا یک جامعه تاثیر بسیاری داشته باشد شناخته می شود. ناگفته پیداست که هزینه های زندگی یکی دیگر از شاخص های تاثیرگذار در انتخاب شهرهای کانادا برای مهاجرت می باشد. راه های مهاجرت به کانادا بسیارند و یکی از مهم ‌ترین سوالات مهاجران در خصوص مهاجرت به کانادا، تردید در انتخاب روش ‌های مهاجرت به این کشور است. راه های مهاجرت به کانادا متنوع است و برای رفتن به بهترین شهر کانادا برای مهاجرت این کشور مهاجران می توانند از روش‌ های مختلفی استفاده کنند. این روش ها شامل راه های مختلفی همچون مهاجرت کاری، سرمایه‌ گذاری و مهاجرت تحصیلی می باشند و با توجه به هدف و شرایطی که افراد دارند، برای مهاجرت به کانادا اقدام می کنند. افراد مختلف با توانایی، مهارت، سرمایه و شرایط متفاوت می ‌توانند یکی از شهرهای کانادا برای مهاجرت را انتخاب نموده تا با استفاده از یکی از این روش‌ ها مهاجرت نمایند. از آنجایی که کانادا با کمبود نیروی کار مواجه است، بخش زیادی از نیروی کار مورد نیاز خود را از طریق مهاجران تامین می‌ کند. همین امر باعث شده تا مهاجرت کاری، یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرت به کانادا شود؛ زیرا با مهاجرت به کانادا از طریق کار، امکان دریافت اقامت دائم این کشور به وجود می آید.

مشاهده بیشتر
 زبان انگلیسی برای مهاجرت کلاس تضمینی آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا