زبان انگلیسی برای مهاجرت کلاس تضمینی آیلتس
مهاجرت

پیج ایرانیان مقیم کانادا

پیج ایرانیان مقیم کانادا

زندگی ایرانی های مهاجر در محله هایی که ایرانی نشین هستند تا حد زیادی به افرادی که به تازگی مهاجرت کرده اند، کمک می کند که در سال های اولیه مهاجرت احساس غریبی نکنند. زیرا داشتن همسایه ها و دوستان ایرانی می تواند به افراد کمک کند تا در شناخت سریع فرهنگ مردم کانادا موفق عمل کنند.  ایرانی‌ ها در کانادا با توجه به تخصصی که دارند، در مشاغل مختلفی مشغول به کار می شوند. پیج ایرانیان مقیم کانادا نشان می دهد که ایرانی ها در جایگاه های مختلفی چون پزشک، مهندس، داروساز، هنرمند، وکیل و غیره مشغول به کار هستند. برخی از ایرانیان نیز با وارد کردن سرمایه به کانادا و راه ‌اندازی کسب و کار و تجارت، اقامت کانادا را دریافت می کنند. گروهی دیگر از ایرانی ‌ها نیز در کانادا با ارائه ی خدمات تخصصی و ارزنده، جایگاه ‌های شغلی بسیار مناسبی در کانادا برای خود ایجاد می کنند. برای ایرانی های متقاضی مهاجرت به کانادا، ارتباط با گروه‌ هایی که بتوانند با عضویت در آنها با دیگر ایرانی ها دیدار داشته باشند بسیار مهم است. زیرا با برقراری ارتباط نزدیک با آنها می توانند از تجربه‌ های آن ‌ها برای زندگی در کانادا استفاده نمایند. کشور کانادا برای پذیرش مهاجرین تعداد زیادی برنامه ی مهاجرتی دارد. برای ایرانی های متقاضی مهاجرت، برخی از این برنامه‌ های مهاجرتی بیش از دیگر برنامه ‌ها، مورد توجه قرار می گیرد. مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت از طریق سرمایه گزاری از عمده ترین شیوه های رایج مهاجرت می باشد. در پیج ایرانیان مقیم کانادا می توان در مورد هر یک از این شیوه ها اطلاعات مفیدی به دست آورد. همچنین آشنایی با محله های ایرانی نشین و سایر مسائل این چنینی را می توان در این گونه پیج ها یافت و راهنمایی های اولیه را از آنها دریافت کرد.

مهاجرت و معنای آن

اگر بخواهیم به مهاجرت و معنای آن بپردازیم باید بگوییم که مهاجرت قدمتی به تاریخ زندگی انسان دارد. امروزه مهاجرت به معنای نقل مکان به یک کشور جدید برای رسیدن به اهدافی در کار، تحصیل و زندگی است. پیج ایرانیان مقیم کانادا روش های متفاوتی را در مهاجرت معرفی می نمای و همواره بهترین راه مهاجرت با توجه به انگیزه ی افراد از این اقدام و شرایط آنها مشخص می‌ شود. بعضی کشورها با توجه به کمبود نیروی کار، بخش زیادی از پذیرش مهاجران را از طریق مهاجرت کاری انجام می ‌دهند. به عنوان مثال کانادا یکی از این کشورها می باشد که نیروی کار متخصص را پذیرش می کند و مهاجرت به عنوان نیروی کار متخصص شرایط خاص خود را دارد. برای افراد جوان و دانشجو نیز ادامه تحصیل در کشورهای سطح بالا یکی از اهداف اصلی مهاجرت است. برخورداری از امکانات تحصیلی، کیفیت آموزش بالا، شرایط زندگی مناسب و شانس بالای پیدا کردن کار بعد از تحصیل و اخذ اقامت از مزایای تحصیل در خارج است. در بسیاری از کشورهای مقصد، دانشجویان می توانند و اجازه دارند در کنار تحصیل، ساعاتی در روز را نیز به کار بپردازند. به این ترتیب با کار در زمان تحصیل، این دانشجویان می توانند علاوه بر اینکه بخشی از هزینه ‌های تحصیل و زندگی خود را تامین  می کنند، سابقه ی کاری خوبی نیز برای خود فراهم کنند. شرایط مهاجرت با توجه به کشور مقصد و روش مهاجرتی که افراد بر می گزینند متفاوت است. شرایط مهاجرت کاری با مهاجرت تحصیلی تفاوت‌ های زیادی دارد و شرایط اخذ ویزای کاری در یک کشور نیز با ویزای کاری در کشوری دیگر کاملا متفاوت است. هزینه های مهاجرت نیز درست مانند این شرایط ثابت و مشخص نیست و به فاکتورهای متعددی همچون کشور مقصد، روش مهاجرتی و شرایط افراد بستگی دارد. پیج ایرانیان مقیم کانادا عنوان می دارد که بعضی هزینه‌ های دولتی نیز که برای بررسی پرونده های مهاجرتی وجود دارد ممکن است گاهی تغییراتی داشته باشد. نوسان نرخ ارز و هزینه های دیگر سبب شده که بسیاری از متقاضیان به ‌دنبال ارزان ترین روش های مهاجرتی باشند، که این امر نیز با توجه به کشور مقصد و شرایط آنها متفاوت است.

بررسی‌ اولویت‌ های زندگی

با بررسی‌ اولویت‌ های زندگی در پیج ایرانیان مقیم کانادا می بینیم که برای برخی از افراد مهاجرت یک روند طولانی و پیچیده است. بعضی افراد خودشان برای کارهای مهاجرت اقدام می‌ کنند و برخی هم از یک وکیل مهاجرتی کمک می گیرند. در هر دو روش می توان به موفقیت دست یافت، اما حضور یک وکیل مهاجرتی معتبر می ‌تواند شانس اخذ ویزا را بالاتر ببرد. زیرا حضور یک وکیل یا مشاور مهاجرتی، که از آخرین قوانین مهاجرتی، شرایط جدید کشورها و موارد مهم دیگر مطلع است قطعا می توان انتخاب بهتری در مسیر زندگی و سرنوشت داشت. این فرد به خوبی آگاه است که مدارک مورد نیاز برای مهاجرت با توجه به کشور مقصد و روش مهاجرتی متفاوت است. آنچه برای مهاجرت تحصیلی لازم است، شامل تمامی مدارک تحصیلی و ریزنمرات شما است که باید ترجمه و معادل سازی شوند. و مدارکی که برای مهاجرت کاری لازم است شامل مدارک سوابق کاری می شود. مهاجرت کردن برای هر کسی تصمیمی بزرگ و سخت است زیرا در روند رفتن به یک کشور دیگر و شروع یک زندگی جدید در ابتدا سختی ‌ها و مشکلاتی وجود خواهد داشت. بررسی‌ اولویت‌ های زندگی، تعیین هدف از مهاجرت، انتخاب کشور مقصد و روش مهاجرتی از قدم ‌های اولیه در مهاجرت هستند. پیج ایرانیان مقیم کانادا در مسیر کسب اطلاعات و مشاوره می ‌تواند سردرگمی‌ ها و مشکلات را کاهش دهد. در شرایطی که بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان حجم پذیرش مهاجر خود را کاهش داده و سیاست‌ های مهاجرتیشان را محدود کرد‌ه‌ اند، فرآیند مهاجرت در کل کمی سخت شده است. امروزه برای مهاجرت به اغلب کشورهای جهان باید دارای تخصص و سابقه ی کاری ارزشمندی باشید. تنها در این صورت است که می توانید به مهاجرت به کشورهای توسعه‌ یافته فکر کنید. مهاجرت تحصیلی در سال‌ های اخیر در میان ایرانی ها و به ویژه جوانان محبوبیت زیادی پیدا کرده، زیرا از این طریق می ‌توان پس از گذشت چند سال اقامت دائم خود را در کشور مقصد به دست آورد. اما همچنان بسیاری از افراد برای انتخاب مسیر مهاجرتی خود و انتخاب مقصد نیاز به راهنمایی و مشاوره دارند.

پیج ایرانیان مقیم کانادا

در پیج ایرانیان مقیم کانادا می توان با نحوه ی مهاجرت به کانادا بیشتر آشنا شد. کانادا دارای امکانات عمومی خوبی همچون کتابخانه پارک‌ و مکان‌ های تفریحی می ‌باشد و شهروندان کانادا در اوقات فراغت خود از آنها استفاده می کنند. یکی از نکات مثبتی که در مورد کانادایی ها وجود دارد این است که کانادایی‌ ها به مودب بودن و خونگرم بودن بسیار معروف هستند. کانادایی ‌ها مردم مهمان‌ نوازی هستند و به همین دلیل افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، داشتن امنیت را یکی از دلایل خود معرفی می کنند. مهاجرت به کانادا از سال 2015 به بعد تحت سیستمی به نام اکسپرس اینتری کانادا انجام می گیرد. این سیستم، یک سیستم جامع دسته بندی و انتخابی برای مهاجرت به کانادا بر اساس امتیاز محسوب می شود. برای ورود به این سیستم هر دوره یا هرماه یک حداقل امتیاز تعیین می شود که متقاضیان در صورت کسب آن می توانند وارد سیستم اکسپرس اینتری و سپس مرحله دوم شوند. به این ترتیب هرچه امتیاز افراد بالاتر باشد احتمال قبول شدن پرونده ی آنها و اخذ اقامت کانادا برایشان بیشتر می شود. کسب این امتیاز از طریق فاکتورهای متعددی انجام می شود و عواملی همچون میزان تحصیلات، سن، سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی، میزان تجربه ی کاری، داشتن پیشنهاد شغلی در کانادا، سابقه زندگی و تحصیل در کانادا، وجود اعضای خانواده ی درجه یک در کانادا و مواردی از این دست بر روی امتیاز تاثیر دارد. افرادی که وارد این برنامه می شوند، پس از کسب حداقل امتیاز وارد مرحله ی دوم شده و در این مرحله نیز موفقیت در امر مهاجرت به کانادا به کسب امتیازهای دیگری بر اساس فاکتورهای مختلف جدیدی بستگی دارد.

بهترین راه مهاجرت به کانادا

پیج ایرانیان مقیم کانادا درباره ی بهترین راه مهاجرت به کانادا نیز مطالبی دارد. برای بسیاری از افراد که سررشته ی چندانی از این امور ندارند، بهترین راه، سپردن امور مهاجرتی خود به یک شرکت با سابقه و با تجربه است. حتی اگر افراد در زمینه ی مهاجرت آگاهی کافی در مورد قوانین داشته باشند، همچنان استفاده از خدمات شرکتی معتبر در این خصوص تا حد بسیار زیادی شانس قبولی پرونده ی آنها را بالا خواهد برد. به این ترتیب می توانند از صرف زمان و هزینه های بیهوده جلوگیری نمایند. پس شاید بهتر باشد در ابتدا از میان دفاتر معتبر مهاجرتی یکی از آنها را انتخاب کرده تا از خدمات آنها استفاده نمایند. در پیج ایرانیان مقیم کانادا راه های متنوعی برای مهاجرت و اخذ اقامت کانادا وجود دارد. اما باید توجه کرد که یک روش که بهترین راه مهاجرت برای یک پرونده بوده، برای پرونده ای دیگر روش مناسبی نباشد. در نتیجه این شرکت ها برای هر موکل شرایط را به طور جداگانه بررسی کرده و تصمیم گیری می نمایند. به صورت کلی بر اساس تجربه ی موجود طبق پرونده ها، محبوب ترین روش های مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق کار و تخصص و مهاجرت تحصیلی است، و روش های سرمایه گذاری نیز بعد از آنها قرار می گیرند. نکته ی مهم اینجاست که مهاجرت غیرقانونی همواره کار اشتباهی است که مشکلات بسیار زیادی را در پی خواهد داشت.

مشاهده بیشتر
 زبان انگلیسی برای مهاجرت کلاس تضمینی آیلتس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا