طراحی سایت در کانادا ایرانیان کانادا طراحی سایت و سئو کانادا تورنتو ایرانیکا تبلیغات در کانادا
شغل آرایشگری در کاناداشغل در کانادا

شغل آرایشگری در کانادا

همان‌طوری که می‌دانید، کشور کانادا به‌عنوان یک مقصد مهاجرتی، با کیفیت زندگی برجسته‌ای برای شهروندان خود به‌شمار می‌آید. این عامل، باعث شده که کانادا به مدت طولانی، یکی از اهداف اصلی مهاجران، به‌ویژه ایرانی‌ها، باشد. از نظر مهاجرت‌پذیری و فرصت‌های مختلف، کانادا به‌عنوان مقصدی پرطرفدار در نظر گرفته می‌شود. به‌طور ویژه، مهاجرت ایرانیان به این کشور در سال‌های اخیر به‌شدت افزایش یافته است. این افزایش به دلیل ارائه برنامه‌های مهاجرتی متنوع از جمله برنامه‌های تحصیلی و شغلی، دلیلی برای این جذابیت به‌شمار می‌آید . در این زمینه، ما قصد داریم به متقاضیان این دسته از مشاغل، اطلاعاتی درباره یکی از حوزه‌های شغلی، یعنی شغل آرایشگری در کانادا ارائه نماییم .

درآمد حرفه آرایشگری در کانادا :

درآمد کسب‌شده از حرفه آرایشگری در کانادا، به طور مستقیم به تجربه کاری شما وابسته است.

شغل آرایشگری یکی از مشاغل با تقاضای فراوان در کانادا محسوب می‌شود که می‌تواند درآمد قابل‌توجهی برای افراد رقم بزند. میزان درآمد حرفه آرایشگری در کانادا بسته به منطقه‌های مختلف به طور متغیری تفاوت دارد. به‌طور میانگین، هر آرایشگر در کانادا می‌تواند در ساعت به میزان 17.28 دلار درآمد داشته باشد. این میزان درآمد ممکن است بسته به مکان زندگی، سطح مهارت و سایر عوامل کمتر یا بیشتر از این مقدار باشد.

 طراحی سایت در کانادا ایرانیان کانادا طراحی سایت و سئو کانادا تورنتو ایرانیکا تبلیغات در کانادا

یکی از عوامل مهم در مهاجرت آرایشگران به کانادا، تجربه کاری آن‌هاست که به‌طور مستقیم تعیین‌کننده درآمد آن‌ها خواهد بود. به‌عنوان مثال، یک آرایشگر با کمتر از دو سال تجربه کاری، حدوداً 28700 دلار کانادا در سال کسب درآمد خواهد کرد. با افزایش تجربه به دو تا پنج سال، درآمد نیز به تناسب افزایش یافته و به میزان 39,600 دلار کانادا در سال خواهد رسید. آرایشگران با پنج تا ده سال تجربه کاری می‌توانند تا 42% افزایش درآمد داشته باشند که به 56400 دلار کانادا در سال می‌رسد.

اگر قصد دارید به عنوان آرایشگر به کانادا مهاجرت کنید، ضروری است که شرایط استخدام در این زمینه را به دقت آگاهی پیدا کنید:

شرایط موردنیاز برای آرایشگران:

 • حداقل تحصیلات متوسطه الزامی است.
 • تکمیل دوره کارآموزی به مدت دو یا سه سال یا دریافت آموزش در موسسات آموزشی آرایش مو با آموزش عملی معمولاً موردنیاز است.
 • تجربه کاری چندین ساله ممکن است جایگزین آموزش رسمی شود.
 • کارفرمایان ممکن است از متقاضیان خواسته کنند قبل از استخدام، نمونه کاری را ارائه دهند.
 • داشتن گواهینامه تجارت در برخی از استان‌ها اجباری است. در نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نیوبرانزویک، کبک، بریتیش کلمبیا، یوکان، سرزمین‌های شمالی و نوناووت اختیاری و در نوا اسکوشیا، انتاریو، مانیتوبا، ساسکاچوان و آلبرتا اجباری است.
 • پس از پاسخ به امتحان مهارت‌سنجی مهر سرخ در ایالات مختلف، مهر سرخ نیز مدرکی موردنیاز برای آرایشگران متقاضی مهاجرت به کانادا خواهد بود.

شرایط برای پیرایشگران (آرایشگران مرد):

 • حداقل تحصیلات متوسطه ضروری است.
 • تکمیل دوره کارآموزی دو ساله یا دوره‌های آموزشی مشابه در حوزه پیرایشگری معمولاً الزامی است.
 • آموزش عملی ممکن است به عنوان جایگزینی برای آموزش رسمی در نظر گرفته شود.
 • داشتن مجوز آرایشگر در بریتیش کلمبیا و یوکان الزامی نیست، اما توصیه می‌شود.
 • پس از پاسخ به امتحان مهارت‌سنجی مهر سرخ در ایالات مختلف، مهر سرخ نیز مدرکی موردنیاز برای پیرایشگران واجد شرایط در کانادا خواهد بود.

در هر صورت، بهتر است اگر قصد دارید به عنوان یک آرایشگر به کانادا مهاجرت کنید، اولویت را بر اساس تقاضا و شرایط استان‌های مختلف قرار دهید. به‌ویژه شهرهای بزرگ مانند ونکوور و ویکتوریا در بریتیش کلمبیا و همچنین شهر کبک و مونترئال نیز می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند.

مناطق و ایالت های پرتقاضا در کانادا برای حرفه آرایشگری :

همان‌طور که می‌دانید، کانادا از ایالت‌های مختلف تشکیل شده است، و هر یک از این مناطق، شامل شهرهای متنوعی می‌شود. وضعیت تقاضا برای شغل آرایشگری در کانادا در این مناطق تفاوت‌هایی دارد. این وضعیت نه تنها به آرایشگری مرتبط است، بلکه در تمام حوزه‌های شغلی دیگر نیز تاثیرگذار است. نیازهای شغلی در کانادا، بسته به استان‌ها و مناطق مختلف، متفاوت است.بنابراین، اگر تصمیم دارید به عنوان آرایشگر به کانادا مهاجرت کنید، انتخاب مناطقی که بیشترین فرصت‌های شغلی و نیاز به آرایشگران دارند، بسیار حائز اهمیت است. در زیر، لیستی از پرتقاضاترین استان‌ها و شهرهای کانادا برای شغل آرایشگری  آورده شده است:

 طراحی سایت در کانادا ایرانیان کانادا طراحی سایت و سئو کانادا تورنتو ایرانیکا تبلیغات در کانادا
 1. کبک (Quebec)
 2. بریتیش کلمبیا (British Columbia)
 3. انتاریو (Ontario)
 4. آلبرتا (Alberta)
 5. نوا اسکوشیا (Nova Scotia)
 6. ساسکاچوان (Saskatchewan)
 7. نیوبرانزویک (New Brunswick)
 8. نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador)
 9. مانیتوبا (Manitoba)
 10. یوکان (Yukon Territory)

مشاهده بیشتر
 طراحی سایت در کانادا ایرانیان کانادا طراحی سایت و سئو کانادا تورنتو ایرانیکا تبلیغات در کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا