طراحی سایت در کانادا ایرانیان کانادا طراحی سایت و سئو کانادا تورنتو ایرانیکا تبلیغات در کانادا
شغل در کانادا

بهترین شغل برای زنان در کانادا

بهترین شغل برای زنان در کانادا :

با توجه به گزارشی که در ماه مارس امسال توسط RBC منتشر شده است، متاسفانه تعداد نزدیک به 500 هزار زن در کانادا در طول انتشار کووید-19 مجبور به ترک شغل خود شده‌اند. به افزوده این موضوع، حدود 200 هزار زن نیز به عنوان افرادی که با بیکاری بلندمدت روبه‌رو شده‌اند یا به عبارت دیگر، به تعبیری خانه‌دار هستند، شناسایی شده‌اند.

در حال حاضر، پیش‌بینی دقیقی از چشم‌انداز اشتغال زنان در کانادا به دلیل مسائلی مانند شکاف حقوق جنسیتی، که تفاوت‌های درآمدی بین مردان و زنان را نشان می‌دهد، دشوار است. این عامل می‌تواند پیش‌بینی‌ها را دقت کمتری داشته باشد.

ترک شغل‌های مختلف توسط زنان در دوره شیوع کرونا به یک فرصت تبدیل شده است، زیرا این زنان می‌توانند از پیشنهادهای شغلی فراوانی بهره‌برداری کنند و جایگزینی برای کسانی باشند که به هر دلیلی از شغل خود جدا شده‌اند. از طرفی، خبر خوش‌تر این است که هنوز بهترین شغل برای زنان در کانادا با درآمد بالا وجود دارند و با بررسی این موارد، می‌توانید تصمیم بهتری در راستای انتخاب شغل در این کشور بگیرید.

 طراحی سایت در کانادا ایرانیان کانادا طراحی سایت و سئو کانادا تورنتو ایرانیکا تبلیغات در کانادا

10 شغل پولساز برای زنان در کانادا :

تبیین تشخیص بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا واقعاً یک چالش است. اگر تصمیم داشته باشیم تنها یک شغل را مورد بررسی قرار دهیم، احتمالاً فرصت‌های کمتری برای انتخاب شغل و مهاجرت کاری به کانادا داشته باشیم. از این‌رو، بهترین راهکار انتخاب از میان مجموعه‌ای از شغل‌های برجسته و با درآمد بالا در کانادا است. باید گزینه‌ای که با ویژگی‌ها و موقعیت شما هماهنگی داشته باشد، را انتخاب کنید.

در جست‌وجوی شغل در کانادا، حقوق و دستمزد به یکی از اولویت‌های اساسی خانم‌ها تبدیل شده است. اگر شما هم اهمیت این مسئله را در نظر دارید، می‌توانید به یکی از ۱۰ شغل پردرآمد زیر توجه کنید:

۱. مدیر عامل: مدیران عامل به‌عنوان رهبران شرکت‌ها در نقش‌های بسیار کلیدی واقع می‌شوند؛ زیرا تصمیم‌های مهم را برای تمام کارکنان و شرکت اتخاذ می‌کنند. وظیفه آنها شامل مدیریت کلیه جوانب شرکت است و هیچ تصمیمی، بدون مشورت با مدیر عامل، اجرایی نخواهد شد. این شغل به‌خصوص برای زنانی که به استقلال و رهبری علاقه‌مند هستند و از ایجاد و مدیریت کسب‌وکارها لذت می‌برند، مناسب است. در کانادا، میانگین درآمد سالانه مدیران عامل زن تقریباً ۱۴۷,۴۶۹ دلار است، که می‌تواند جذابیت بالایی داشته باشد. با این وجود، این انتخاب نیازمند تطابق مهارت‌ها و تجربیات شما با این شغل است.

۲. متصدی داروخانه :  متخصصان فارماکولوژیست یا متصدی داروخانه تلاش می‌کنند تا نسخه‌ها را تجزیه و تحلیل کرده و به بیماران درباره داروهای بدون نسخه راهنمایی کنند. برای زنان علاقه‌مند به حوزه مراقبت‌های بهداشتی، این شغل به خصوص مناسب است، به‌ویژه اگر دارای تحصیلات در رشته داروسازی باشند؛ زیرا این فرصت می‌دهد تا درآمد بالاتری به دست آورند و از پیشنهادهای شغلی متنوع بهره‌برداری کنند. متوسط درآمد سالیانه این شغل حدود ۱۰۴,۰۰۰ دلار است.

۳. وکیل :  وکالت نه تنها در کانادا بلکه در بسیاری از کشورها، یکی از پردرآمدترین و مطرح‌ترین مشاغل برای خانم‌ها و آقایان است. وکلا مشاوره‌ای به موکلان خود ارائه می‌دهند و در دادگاه‌ها به دفاع از حقوق مشتریان خود می‌پردازند. این شغل اگرچه ممکن است چالش‌های خود را داشته باشد، اما برای افراد علاقه‌مند به حوزه قانون، یک فرصت مناسب و با درآمد سالیانه حدود ۱۱۵,۱۶۶ دلار محسوب می‌شود.

  طراحی سایت در کانادا ایرانیان کانادا طراحی سایت و سئو کانادا تورنتو ایرانیکا تبلیغات در کانادا

۴. مدیر سیستم های اطلاعاتی : مدیر کامپیوتر و سیستم‌های اطلاعاتی مسئولیت مدیران کامپیوتر و سیستم‌های اطلاعاتی شامل تجزیه و تحلیل نیازهای فناوری اطلاعات یک سازمان و ارائه پیشنهادهای بهبود است. این حوزه به عنوان یکی از پردرآمدترین زمینه‌های فناوری شناخته می‌شود و برای خانم‌هایی که به دنبال فعالیت در زمینه STEM وارد شده‌اند و توانایی‌های فنی و تحلیلی دارند، یک فرصت مناسب به شمار می‌رود.

همچنین، با توجه به این که کانادا یکی از کشورهای پیشرفته و پویایی است، شرکت‌های بزرگ و کسب‌وکارهای کوچک زیادی در آن فعال هستند. از این رو، تقاضا برای افراد متخصص در این زمینه‌ها، به ویژه بانوان، بسیار زیاد است. متوسط درآمد سالیانه افراد در این شغل تقریباً ۱۰۲,۰۰۰ دلار است.

۵. پزشک : پزشکی در هر کشور، به لحاظ موقعیت اجتماعی و درآمد، برای زنان یک شغل بسیار عالی محسوب می‌شود. این امر به مهارت‌ها، مدارک، تعهد فرد و عوامل دیگری وابسته است. اگر شما دارای تخصص پزشکی هستید، با توجه به تقاضای بالا برای این شغل در کانادا، به راحتی می‌توانید از یکی از ایالت‌های کانادا پیشنهاد شغلی دریافت کرده و امتیاز خوبی در سیستم اکسپرس اینتری کسب کنید تا به کانادا مهاجرت کنید. متوسط درآمد پزشکان زن در کانادا حدود ۱۴۴,۱۴۸ دلار است که با توجه به تخصص و تجربه هر فرد ممکن است تغییر کند.

۶. پرستار :  پرستاران به اشتراک گذاشتن مراقبت‌های بهداشتی در بیمارستان‌ها و توسعه برنامه‌های درمانی را در کنار پزشکان انجام می‌دهند. برای زنانی که به دنبال فعالیت در حوزه مراقبت‌های بهداشتی هستند، پرستاری یک گزینه عالی است؛ زیرا این شغل از ایثار و تفکر برخوردار است و به همراه تلاش برای حقوق بالاتر نسبت به میانگین کانادا می‌آید. میانگین درآمد سالیانه پرستاران حدود ۹۲ هزار دلار است.

۷. مدیر منابع انسانی : مدیران منابع انسانی مسئولیت‌های متعددی از جمله استخدام و اخراج نیروها را برای شرکت‌ها به عهده دارند. این شغل به‌ویژه در کشورهای پیشرفته از جمله کانادا یکی از مشاغل پرطلب محسوب می‌شود. برای خانم‌هایی که به دنبال کار در زمینه تجارت هستند، مدیریت منابع انسانی یک فرصت مناسب است؛ زیرا این شغل امکان توسعه مهارت‌های رهبری را فراهم می‌کند. میانگین درآمد سالیانه مدیران منابع انسانی حدود ۷۹ هزار دلار است.

۸. مدیر بازاریابی : مدیران بازاریابی تیم‌های بازاریابی را رهبری کرده و در توسعه و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی برای محصولات و خدمات مختلف نقش دارند. این شغل یکی از موقعیت‌های خوب و با درآمد نسبتاً بالا برای زنانی است که در زمینه فروش مهارت دارند و در عین حال خلاقیت دارند. میانگین درآمد سالیانه مدیران بازاریابی در کانادا حدود ۷۸ هزار دلار است.

۹. مدیر مدرسه‌ : مدیران مدرسه مسئول نظارت بر کارکنان مدرسه، تدوین برنامه‌های درسی و مدیریت بودجه مدرسه هستند. این شغل برای زنانی که به دنبال حداکثر رساندن پتانسیل درآمدی خود هستند، یک فرصت پردرآمد و رضایت‌بخش است. میانگین درآمد سالیانه مدیران مدرسه حدود ۱۱۵ هزار دلار است.

۱۰. محقق بازار : محققان بازار مسئول تحقیقات بازاریابی و تجزیه و تحلیل داده‌های مصرف‌کنندگان و رقبا برای انواع مشاغل هستند. این شغل یکی از مشاغل پردرآمد در کانادا است که برای زنان با درآمد نسبتاً بالا مناسب است. تحلیلگران بازار نقش کلیدی در حفظ عملکرد مؤثر و سودآوری کسب‌وکاره

مشاهده بیشتر
 طراحی سایت در کانادا ایرانیان کانادا طراحی سایت و سئو کانادا تورنتو ایرانیکا تبلیغات در کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا