WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group
کارمندان ایرانی گوگلگوگلگوگل ایران
موضوعات داغ

مصاحبه با یاشا سازمند از کارمندان ایرانی گوگل

دکتر یاشا سازمند از کارمندان ایرانی گوگل به شایعات پایان داد مصاحبه دکتر یاشا سازمند در مورد استخدام وی در شرکت گوگل و توصیه هایی در مورد رویای استخدامی در گوگل

 WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

مصاحبه دکتر یاشا سازمند در مورد استخدام وی در شرکت گوگل

 

مصاحیه کننده : آیا شما در گوگل کار کرده اید و از کارمندان گوگل بوده اید؟

یاشا سازمند : بله بنده در سال  1392 (2014 میلادی) یعنی 30 سالگی ، توسط شرکت سل بای تل گروپ SELLBYTEL Group  در کشور مالزی برای شرکت گوگل Google  به عنوان کارشناس پشتیبانی فنی گوگل  Google Technical Support Rep استخدام شدم.

WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

Dr. yasha sazmand google employee دکتر یاشا سازمند از کارمندان ایرانی گوگل

آیا برای این ادعا مدارکی هم دارید؟

بله ویزای اداره مهاجرت دولت مالزی در پاسپورت بنده که برای بنده صادر شد و سمت بنده به عنوان نیروی کار متخصص با سمت نماینده  پشتیبانی فنی گوگل در آن درج شده است.

Dr. yasha sazmand google employee دکتر یاشا سازمند از کارمندان ایرانی گوگل ویزای گوگل در پاسپورت یاشا سازمند

آیا مدارک دیگری نیز دارید که ثابت کند شما برای شرکت گوگل استخدام شده بودید؟

بله مدارک زیاد است، البته در نهایت هم دفتر مرکزی شرکت گوگل در کالیفرنیا – به دلیل تحریم ها – قبول نکرد که ما دو ایرانی در میان صد نفر (کمتر یا بیشتر) استخدام شده، کارمند گوگل باشیم ولی دیگر دیر شده بود همه مدارک و قرارداد و استخدام انجام شده بود، توافق نهایی شده بود و طبق قرارداد دولت برای ما ویزا هم صادر کرد. از دیگر مدارک مدرک MDEC شرکت اقتصاد دیجیتال مالزی  MDEC، یک آژانس دولتی زیر نظر وزارت دیجیتال  کشور مالزی است که در سال 1996 تاسیس شد و مسئول تایید نیروی کار متخصص و استخدام وی توسط شرکت مورد تایید آنها برای اعطای ویزای کار بود که نامه رسمی برای صدور ویزا زد و سپس ویزای ما صادر شد.

WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

Dr. yasha sazmand google employee دکتر یاشا سازمند از کارمندان ایرانی گوگل ویزای گوگل در پاسپورت یاشا سازمند

آیا شما مستقیما توسط شرکت گوگل Google  استخدام شدید؟
دکتر سازمند: خیر بنده توسط شرکتی که شرکت برون سپاری جهانی منابع انسانی با دفتر اصلی در آلمان به نام سل بای تل گروپ SELLBYTEL Group  استخدام شدم. این شرکت در سال 2014 نماینده گوگل در مالزی بود و با قراردادی که با گوگل داشت باید برای شرکت گوگل نیرو استخدام می کرد که برای گوگل در مالزی کار کنند.

اگر گوگل تمامی شرایط شما را قبول کند و مجدد از شما دعوت به همکاری کنند قبول می کنید؟

خیر بنده سابقه همکاری با شرکت هایی داشتم که کمی از گوگل نداشتند مانند همکاری با مخابرات سنگاپور SingTel و شرکت نت اپ NetApp  – کار در شرکتی کمی بالا تر و مطرح تر رویا نیست به راحتی امکان پذر است. هیچ چیزی را با کارافرینی عوض نمی کنم. از سال 1398 شرکت خودم (شرکت آکام آتا به معنی ثمره پدر ) را تاسیس کردم. یک شرکت سهامی خاص با 5 سهام دار و با موضوعات مرکز مشاوره، کارافرینی، مشاوره کسب و کار و مشاوره مدیریت که البته مسلما با توجه با علاقه و تجربه بنده در حوزه آی تی یک شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات با موضوعات و خدمات طراحی سایت و سئو، تولید، توسعه و پشتیبانی نرم افزار، برنامه نویسی، تولید محتوای تصویری و نوشتاری، بازاریابی اینترنتی (دیجیتال مارکتینگ) نیز می باشد و عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در گیلان است.

گوگل خیلی معرف است آیا اولین شرکت آی تی IT  دنیاست؟

خیر به هیچ عنوان، گوگل کلا 25 سالش است و 10 سال پیش زیاد هم به اینطور مطرح نبود ضمنا همین الان نیز بالای 20 موتور جستجوی محبوب دیگر در کنار گوگل وجود دارد بنابراین بی رقیب نیست. شرکت آلفابت یه زیان انگلیسی (Alphabet Inc.) شرکت مادر گوگل Google است که در کنار مایکروسافت، اپل، شرکت متا (فیس بوک)، و آمازون جز 5 شرکت اول Big Tech بیگ تک  و فناوری اطلاعات IT دنیا هستند. ضمن اینکه شرکت های آی تی مطرح تر با ارزش برند بیشتر از گوگل مانند مایکروسافت، اپل و آمازون در دنیا وجود دارند برای مثال ارزش برند اپل تقریبا دو برابر گوگل است.

آیا گوگل تنها موتور جستجوی اینترنت است؟

مسلما و خوشبختانه خیر، چون از بیزینس های مونوپولی خوشم نمی آیند همیشه باید فضای کسب و کار رقابتی باشد. یاهو، بینگ ماکروسافت، اسک ask،  DuckDuckGo، AOL، موتور جستجوی چینی Baidu ، موتور جستجوی روسی Yandex، Excite،  You، Yep، Openverse، Startpage، Swisscows، wiki  و ده ها موتور جستجوی اینترنتی دیگر در کنار گوگل وجود دارد.

کمی از خودتان می گویید؟ دلیل استخدام شما چه بود؟

بنده بعد از اخذ مدرک فوق لیسانس MBA در کشور مالزی، برای مخابرات سنگاپور کار کردم، و مدرس زبان در کالج اریکن کشور مالزی هم بودم و البته سالها مدرس آیلتس و تافل در ایران و مالزی بوده ام.

تسلط بسیار بالا به زبان انگلیسی حتی بالاتر از کارجویان سایر کشور ها نظیر هندی و مالایی و چینی ، سابقه کاری مرتبط با آی تی، و تحصیلات دانشگاهی و موفقیت در مصاحبه ها و آزمون کتبی و همچنین سوابق کاری بین المللی باعث شد منابع انسانی دلیلی برای عدم استخدام بنده پیدا نکند.

قیمت طراحی سایت و سئو اکنون چقدر است؟

به وبسایت شرکت آکام آتا برای جدول لیست قیمت طراحی سایت و سئو مراجعه نمایید.

بیوگرافی یاشا سازمند :

متولد: ۱۳۶۲ (۴۰ سال)

محل تولد: گیلان، بندرانزلی

زبان ها : فارسی و انگلیسی و گیلکی (در حد زبان مادری) – زبان آذری (زبان پدری)

نام پدر: رشید سازمند

شغل پدر : ناخدا نیروی دریایی ارتش – مدیر عامل و سرپرست ۱۹ ساله اسبق باشگاه ملوان بندرانزلی (بازنشسته)

میزان تحصیلات : دکترای حرفه ای مدیریت کسب و کار DBA از دانکشده مدیریت دانشگاه تهران – کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار MBA مورد تایید وزارت علوم به عنوان فوق لیسانس با گرایش بازاریابی جهانی از دانشگاه علوم و مدیریت کشور مالزی و – کارشناسی مهندسی مکانیک در طراحی جامدات

سوابق آموزشی و تحقیقاتی : محقق بین المللی علم مدیریت و دیجیتال مارکتینگ با رتبه علمی ۷ گوگل اسکالر – همکاری با اساتید برتر دانشگاه تهران، دانشگاه گوتنبرگ آلمان و دانشگاه برگامو ایتالیا در نگارش و انتشار چندین مقاله منتشر شده در ژورنال های معتبر علمی دنیا، شرکت و دعوت به کنفرانس های علمی دنیا در کشور های آسیایی و اروپایی نظیر کنفرانس آموزش کشور بلژیک – تعداد استناد : ۲۳۰ عدد – از سال ۱۳۹۰ الی ۱۴۰۲

سوابق کارمندی بین المللی : ۱- مخابرات سنگاپور SingTel – ۲- شرکت نت آپ NetApp– جز هاندرد فورچون ۱۰۰ شرکت آی تی اول دنیا ۳- شرکت آلمانی برونسپاری سل بای تل گروپ SELLBYTEL Group ۴- شرکت برندت اینترنشنال Brandt International  مالزی ۵- مدرس کالج اریکن کشور مالزی Erican Language Centre

سوابق کارمندی داخلی : ۱- بازرگانی سپاهان همراه ۲- شرکت آریاتالین گام (ایران تلنت) ۳- شرکت فریدی پرندیس خاورمیانه ۴- شرکت صنایع شیرینی طلوع سلامتی (ناتلی) ۵- شرکت آکام آتا ۶- شرکت گشت سلامت آریا (آریامدتور) و چندین شرکت ایرانی دیگر که در آنها ماندگاری کارمندی طولانی نداشتم بنابراین آنها را جز سوابق کاری در رزومه ام قرار نمی دهم چون اگر بخواهم تعداد کسب و کار ها یی که مشاور آنها بوده ام و شرکت هایی که بصورت رسمی و بیمه ای برای آنها کار کرده ام را بنویسم کتابچه ای کوچک می شود که از حوصله بحث خارج است.

سمت فعلی : مدیر عامل شرکت آکام آتا (سهامی خاص) – ۱۳۹۸ تا کنون ۱۴۰۲

شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات (طراحی سایت و سئو) – مرکز مشاوره کارآفرینی، مشاوره کسب و کار و مشاوره مدیریت

 

مشاهده بیشتر
 WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group
دکمه بازگشت به بالا