WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group
ایرانیان کانادا

Tehranto تهرانتو یا تورنتو

 WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

Tehranto تهرانتو یا تورنتو کانادا :

کلمه تهرانتو اخیرا بسیار زیاد استفاده می شود. به تورنتو Toronto به دلیل جمعیت بالای ایرانیان در این شهر تهرانتو TehranTo می گویند. از طرفی اگر عبارت تهرانتو را به فارسی جستجو جنید به هایپرمارکت تهرانتو در تجریش تهران می رسید و همچنین از موزیک هایی به نام ریمیکس های تهرانتو Tehranto و همچنین وبسایت تهرانتو نیوز (tehranto news) تهران کوچک تورنتو یا تهرانتو که تعداد بسیار زیادی ایرانی در آن ساکن هستند. و این جمعیت ایرانی در تورنتو به قدری زیاد است که آن را تهرانتو می گویند. البته در تورنتو یک خیابان به نام تهران کوچک وجود دارد که برخی فقط آن را تهرانتو می گویند. تورنتو نزدیک به 3 میلیون نفر جمعیت دارد که بیش از 100 هزار نفر ایرانی در آن زندگی می کنند یعنی به اندازه یک شهرستان کوچک ایران. در تهرانتو یا همان خیابان کوچک تهران کوچک در تورنتو کلمه تورنتو از دو کلمه تهران و تورنتو گرفته شده است.

در شهر تورنتو کانادا، تعداد زیادی از ایرانیان زندگی می‌کنند.  تعداد عظیم در میان جمعیت حدود 2 میلیون و 900 هزار نفری تورنتو، واقعاً چشمگیر است. ایرانیان به گونه‌ای در این شهر حضور دارند که یک خیابان به نام “تهران کوچک” یا “تهرانتو” را برای خود ایجاد کرده‌اند. این خیابان، مرکز فعالیت‌ها و تجمع ایرانیان در تورنتو است و همه چیز در آن احساس می‌شود که شبیه به خیابان‌های ایران باشد. در ادامه به شما بیشتر در مورد این منطقه جذاب ایرانی در تورنتو توضیح می‌دهیم.

اما چرا این خیابان به نام “تهران” نامگذاری شده است؟ داستان پشت این نام‌گذاری به این صورت است که در این منطقه تعداد زیادی از سوپرمارکت‌ها، بقالی‌ها، نانوایی‌ها، کافه‌ها و رستوران‌های ایرانی وجود دارد. این اماکن به مهاجران ایرانی امکان می‌دهند که در محیطی شبیه به ایران در تهرانتو زمانی خوش بگذرانند و به گونه‌ای حس کنند که در کشور خودشان هستند. در زمانی که احساس تنهایی و دلتنگی به وطن‌شان دست می‌دهد، به تهرانتو می‌روند و در کافه‌ها و رستوران‌های ایرانی با هم وقت می‌گذرانند و خریدهای ایرانی خود را از سوپرمارکت‌ها و بقالی‌های شبیه به ایران انجام می‌دهند.

WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

در این تهران کوچک تورنتو بقالی ها سوپر مارکت های ایرانی کافه رستوران ها کسب و کارهای ایرانی همه جا دیده می شود. و ایرانیان تورنتو هر گاه دلتنگ ایران و تهران می شوند به تهرانتو می روند و هموطنان خود را در آنجا می بینند غذاها و دسر های ایرانی می بینند و با یکدیگر آشنا شده و یا دیدار می کنند. تهران کوچک تورنتو یک محله ایرانی در شهر تورنتو، انتاریو، کانادا است. این محله در شمال تورنتو، در منطقه یورک‌ویل واقع شده است. تهران کوچک در دهه 1980 میلادی با افتتاح سوپرمارکت خوراک آغاز شد. این سوپرمارکت اولین سوپرمارکت ایرانی در تورنتو بود و به سرعت به محبوبیت رسید. افتتاح این سوپرمارکت باعث شد که ایرانیان بیشتری به این منطقه نقل مکان کنند و کسب‌وکارهای ایرانی بیشتری در این منطقه افتتاح شوند.

تهرانتو Tehranto و تاریخچه آن تهران کوچک امروزه محله‌ای پر جنب و جوش و متنوع است. این محله دارای انواع مغازه‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های ایرانی است. همچنین این محله دارای چندین مرکز فرهنگی و مذهبی ایرانی است. تهران کوچک به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی ایرانی در خارج از ایران شناخته می‌شود. سوپرمارکت خوراک هنوز هم در تهران کوچک فعالیت می‌کند. این سوپرمارکت همچنان یکی از محبوب‌ترین سوپرمارکت‌های ایرانی در تورنتو است. سوپرمارکت خوراک همچنین یک رستوران است و انواع غذاهای ایرانی را سرو می‌کند. غذاهای این رستوران بسیار خوشمزه هستند و به بسیاری از ایرانیان این فرصت را می‌دهند که طعم غذاهای خانگی را در خارج از ایران بچشند. تهران کوچک به عنوان یک محله ایرانی در تورنتو، نقش مهمی در حفظ فرهنگ و سنت‌های ایرانی ایفا می‌کند. این محله همچنین به عنوان یک مرکز مهم برای ایرانیان مقیم کانادا شناخته می‌شود. سوپرمارکت در تهرانتو سوپرمارکت ارزون یک سوپرمارکت ایرانی در خیابان تهران کوچک تورنتو است. این سوپرمارکت انواع و اقسام آجیل ها، میوه های خشک، باقلواها و دوغ های خوشمزه و اصیل را می فروشد. این سوپرمارکت همچنین یک رستوران کوچک دارد که انواع غذاهای سنتی ایرانی را سرو می کند. کافه معروف در تهرانتو کافه شبستان یک کافه ایرانی در خیابان تهران کوچک تورنتو است. این کافه انواع غذاهای سنتی ایرانی از انواع و اقسام دلمه ها گرفته تا کباب ها و خورشت های ایرانی را سرو می کند. از آن جالب تر اینکه در این کافه، صبح ها کله پاچه هم سرو می شود! با وجود این کافه ها و سوپرمارکت ها، ایرانیان مقیم تورنتو می توانند طعم غذاهای خانگی ایران را در خارج از ایران بچشند و احساس غربت را تجربه نکنند.

مشاهده بیشتر
 WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا