WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group
مهاجرت

دورهمی ایرانیان تورنتو

 WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

دورهمی ایرانیان تورنتو

مهاجرانی که در یک کشور زندگی می کنند تمایل دارند تا با هموطنان خود در آن کشور ارتباط برقرار کنند. همه ی انسان ها با هر هدفی که برای گذراندن زندگی خود به یک کشور دیگر می روند به دنبال برقراری ارتباط با یک هموطن هستند. ملاقات و ارتباط با یک هم زبان، روحیه ی خوبی به افراد می دهد و به این ترتیب آنها می توانند مسیر خود را با اطمینان بیشتری طی کند. برای بسیاری از ایرانی ها نیز به همین دلیل اقامت در یک محله ی ایرانی نشین یکی از مهم ترین مسائل محسوب می شود. دورهمی ایرانیان تورنتو فرصتی است تا افراد مهاجر بتوانند با هم آشنا شوند. تورنتو یکی از بهترین شهرهای کانادا با فرصت‌ های شغلی مناسب است و بسیار مورد توجه مهاجرین قرار دارد.  یکی از مهم ‌ترین مزایای زندگی در کانادا برای افراد مهاجر، استفاده از فرصت‌های اقتصادی این کشور است که در حال رشد و توسعه می باشد. از آنجایی که کانادا در حال حاضر جز ده کشور برتر از نظر اقتصادی است، در نتیجه کافی است که شما تصمیم به راه‌ اندازی یک کسب ‌و کار داشته باشید و می بینید که فرآیند شروع آن به سادگی انجام خواهد شد. کانادا مقصدی ایده آل برای تحصیل است و برای زندگی افرادی مناسب است که می خواهند در موقعیتی خوب ادامه تحصیل بدهند. در این کشور فرصت ‌های خوبی برای تحصیل فراهم است. دورهمی ایرانیان تورنتو کمک می کند تا برای انتخاب محل زندگی به نکات لازم مانند مشاغل موجود در آن شهر، قیمت مسکن، مراکز تحصیلی و آب و هوا توجه نمود. کانادا جزو کشورهایی است که شهرهای آن فرصت‌ های شغلی خوبی دارند و نیز از  استانداردهای بهداشتی و آموزشی بالایی برخوردار است. اگر محل زندگی و محل تحصیل به هم نزدیک باشند، در هزینه ها و زمان رفت و آمد صرفه جویی شود.

 

مهاجرت به تورنتو

WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

تورنتو، پرجمعیت ترین شهر کانادا است و از نظر مکانی در شمال غربی دریاچه انتاریو واقع شده است، که بخشی از مرز میان آمریکا و کانادا را تشکیل می‌دهد.

تخمینی از جمعیت شهر تورنتو بیش از 3 میلیون نفر است، با در نظر گرفتن افراد زندگی‌کننده در اطراف شهر و مناطق حومه. واقعیت این است که با در نظر گرفتن مناطق اطراف و حومه شهر تورنتو، یک منطقه بزرگ به نام “منطقه بزرگ تورنتو” یا Greater Toronto Area شکل می‌گیرد که بیش از 6 میلیون نفر جمعیت دارد.

تورنتو به عنوان پرجمعیت‌ترین شهر کانادا شناخته می‌شود و به عنوان مرکز تجاری و اقتصادی این کشور نیز مهمی دارد. این شهر به عنوان یک شهر چندفرهنگی شناخته می‌شود که جذابیت زیادی برای مهاجران از سراسر جهان دارد. هر ساله، افراد زیادی به دنبال راهنمایی در مورد مهاجرت به تورنتو، کانادا هستند.

تورنتو دارای آب و هوای قاره‌ای است و این ویژگی به دلیل نزدیکی به دریاچه‌های بزرگی مانند انتاریو شکل گرفته است. به عبارت دیگر، در ماه ژانویه، میانگین دمای منطقه پایین بوده و تقریباً به میزان منفی 4.2 درجه سانتیگراد می‌رسد، اما وجود بادهای سرد باعث می‌شود که دما به میزانی پایین‌تر نیز برود.

در فصل تابستان، میانگین دمای ماه جولای حدود 22.2 درجه سانتیگراد است، اما ممکن است در روزهای گرم تابستان با دمای تقریبی 32 درجه و رطوبت بالا به روبرو شوید. تأثیر بادهای غربی و نیز نزدیکی به دریاچه‌ها باعث می‌شود که باران در طول سال شهر تورنتو ببارد.

در فصل زمستان، بارش باران به برف تبدیل می‌شود و حدوداً 131 سانتیمتر برف فراهم می‌آید. به طور کلی، موقعیت جغرافیایی تورنتو نقش بسزایی در آب و هوای معتدل این شهر ایفا می‌کند.

WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

تورنتو یکی از بزرگترین شهرهای کانادا و آمریکای شمالی است و نه تنها یک مقصد جذاب برای مهاجران است، بلکه به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری و توریسم نیز شناخته می‌شود. همانند شهر استانبول که محبوبیت بیشتری نسبت به پایتخت ترکیه یعنی آنکارا دارد و به عنوان قطب تجاری و گردشگری این کشور شناخته می‌شود، تورنتو کانادا همچنان با وجود اینکه پایتخت کانادا نیست، جذب مهاجران و گردشگران از سرتاسر جهان شده و به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی در زمینه زندگی، کار، مهاجرت و تحصیل برای افراد از سرتاسر جهان شناخته می‌شود.

 

مزایای مهاجرت به تورنتو کانادا :

امنیت بالا: تورنتو به مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ شمال آمریکا، یکی از شهرهای بسیار امن تلقی می‌شود.

سیستم حمل و نقل عمومی : تورنتو به دلیل دارا بودن یک سیستم حمل و نقل عمومی کارآمد واقعیتی مهم است. تعداد زیادی اتوبوس و ایستگاه مترو در این شهر وجود دارد که شهروندان را در سراسر شهر به راحتی جابجا می‌کنند.

بالاترین بازار کار در کانادا : تورنتو به عنوان قلب اقتصاد کانادا شناخته می‌شود. اکثر شرکت‌های بزرگ و بنگاه‌های اقتصادی جهان در این شهر واقع شده‌اند و این واقعیت تورنتو را به یک مقصد ایده‌آل برای جویندگان کار تبدیل کرده است. اهمیت ندارد که شغل شما چیست، این شهر حتما فرصت‌های بسیاری برای شما فراهم می‌آورد.

بهره‌مندی از هنر و فرهنگ: تورنتو به عنوان مقصدی بی‌نظیر برای هنرمندان و علاقمندان به هنر شناخته می‌شود. این شهر دارای تعداد زیادی گالری هنری و مراکز فرهنگی است که می‌توان در آن‌ها از هنر لذت برد. در تورنتو ده موزه فعال واقع شده‌اند که به آثار هنری متعددی پرداخته‌اند.

جشنواره‌های فوق‌العاده: یکی از جنبه‌های برجسته زندگی در تورنتو، برگزاری جشنواره‌های متعدد است. از جشنواره‌های فیلم تا جشنواره‌های غذا، این شهر پر از رویدادهای فرهنگی و هنری است.

 

اهمیت وکیل و مشاوره ی مهاجرت

مهاجرت یک موضوع و حرکت مهم در زندگی هر فردی که قصد آن را دارد می باشد که آینده و سرنوشت وی را دستخوش تغییراتی اساسی می کند. لازم است پیش از انجام هر گونه اقدامی طلاعات خود را در رابطه با این موضوع بالا ببریم و برای این کار می توان از مشاوره و وکیل مهاجرت که بر تمام قوانین این حوزه تسلط دارد مشورت نمود. در این مرحله انتخاب یک وکیل مناسب بسیار اهمیت دارد. زیرا همان طور که یک وکیل با تجربه و مطلع می تواند به راحتی فرد را به خواسته اش برساند، یک وکیل غیر حرفه ای نیز ممکن است سبب شود تا درخواست مهاجرت فرد رد شود. رد درخواست مهاجرت به کانادا از سوی سفارت، یک امتیاز منفی به حساب می آید و بر روی دیگر درخواست های فرد تاثیر منفی می گذارد. یک وکیل با تجربه در این زمینه می تواند کمک موثری باشد و کارهای مهاجرت و اقامت افراد را در کمترین زمان با مناسب ترین هزینه به انجام برساند. به عنوان مثال می تواند در زمینه ی مهاجرت تحصیلی کمک موثری داشته باشد. برای اخذ مهاجرت تحصیلی به کانادا فاکتورهایی مانند سن، مدرک تحصیلی، داشتن تمکن مالی و مدرک زبان مورد بررسی قرار می گیرد و تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در کانادا، نیازمند مدرک زبان است. دورهمی ایرانیان تورنتو می تواند مکانی برای تبادل تجربیات در این شهر باشد. تحصیل در مقطع دکترا شرایط متفاوتی دارد که متقاضی باید دارای آنها باشد.این شرایط شامل داشتن رزومه ی قوی علمی و داشتن مقالات بین المللی می باشد.

اخذ مهاجرت کاری به کانادا

برای اخذ مهاجرت کاری به کانادا می توان از دو روش جاب آفر و اکسپرس اینتری امکان پذیر است. در روش جاب آفر، فرد باید از کارفرمای کانادایی دعوت نامه یا پیشنهاد کاری دریافت کرده باشد و در این روش فرد باید سابقه ی کاری خوب و تخصص و مهارت بالایی داشته باشد. شما پس از دریافت دعوت نامه می توانید ویزای موقت کانادا را اخذ نمایید و پس از گذشت 3 سال کار مداوم، اقامت دائم این کشور را از طریق جاب آفر دریافت کنید. ضمن اینکه در این روش باید حتما یک مدرک معتبر زبان داشته باشید. در روش جاب آفر، برای اخذ ویزا نیاز داشتن دعوت نامه از سوی کارفرمای کانادایی می باشد و در روش دوم یعنی اکسپرس اینتری برای اخذ ویزای کاری، فرد باید در کاری مهارت و تخصص بالایی داشته باشد. در این روش افراد با حضور در یک سیستم و با کسب امتیازات بالا می توانند ویزای کاری دریافن نمایند.و به این ترتیب از این طریق اقامت کانادا را نیز اخذ نمایند. مهاجرت و اقامت در کانادا از طریق کار آفرینی نیز همان طور که قبلا اشاره کردیم یکی دیگر از شیوه های موجود است. در این روش از مهاجرت فرد باید در کشور کانادا کسب و کاری را راه اندازی کند. در نتیجه همانطور که از نام آن پیداست نیاز است تا فرد سرمایه ی مناسبی داشته باشد. دورهمی ایرانیان تورنتو می تواند راهی برای ارتباط و دریافت اطلاعات در زمینه های مختلف اقامت و زندگی باشد.

دورهمی ایرانیان تورنتو

مهاجران در ابتدای مهاجرت خود با مسائل مختلفی رو به رو هستند. یکی از مهم ترین مسائلی که اکثر متقاضیان مهاجرت به کانادا با آن روبرو می شوند، کسب اطلاعات در رابطه با اداره مهاجرت کانادا می باشد. دورهمی ایرانیان تورنتو می تواند درباره ی این اداره که وظیفه ی نظارت بر مهاجرین بین المللی را بر عهده دارد اطلاعاتی را به اشتراک بگذارد. این اداره که نظارت کامل بر ورود و خروج متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا را بر عهده دارد، به وسیله ی کنسولگری و سفارت در کمترین زمان به متقاضیان پاسخ می دهد. پس این اداره کلیه ی فعالیت های مربوط به مهاجرت کانادا را بر عهده دارد و متقاضیانی که قصد اخذ ویزا، اقامت دائم، اقامت موقت، انجام کارهای پناهندگی، و ارائه ی مجوز های گوناگون را دارند، باید به این اداره در کانادا مراجعه نمایند. اداره ی مهاجرت کانادا نیز بر اساس قوانین و مقررات ملی خود و سیاست های مدون این کشور در مورد اجازه اقامت، ویزا و غیره تصمیم گیری می نماید. کانادا کشوری است که تحت هیچ شرایطی از طریق خرید یک ملک یا آپارتمان اقامت دائم ارائه نمی دهد. زیرا کانادا به خودی خود کشوری ثروتمند است که به دنبال جذب سرمایه نمی باشد، بلکه در واقع به دنبال جذب تجربه و تخصص سرمایه گذاران است. به همین دلیل برنامه هایی مختلف وجود دارد تا صاحبان سرمایه جهت اخذ اقامت کانادا اقدام کنند. به این ترتیب مهاجران می توانند با استفاده از تجربه و تخصص خود بیزینس یا استارتاپی در کانادا راه اندازی کنند و علاوه بر ایجاد راهی مناسب برای کسب درآمد خود، اقامت کانادا را نیز کسب نمایند. در کانادا برای تجربه ی این افراد ارزش زیادی قائل می شوند.

تصمیم گیری درست و حرکت واقع بینانه

مهاجرت تصمیمی چند بعدی است و همان اندازه که برای برخی از افراد غم انگیزاست، برای بسیاری موجب شور و شوق می شود؛ اما در بدو امر می تواند گاهی برای همه مایه ی سردرگمی باشد. در دورهمی ایرانیان تورنتو می بینیم که هر شخصی برای مهاجرت دلایل خاص خودش را دارد. بسیاری از افراد به دلیل عدم وجود شرایط مناسب برای زندگی در وطن خود، تصمیم به مهاجرت می گیرند. در هر صورت برای برخی از افراد دل کندن از کشوری که در آن متولد شده و بزرگ شده اند کار چندان آسانی نیست. گذشته از آن شروع دوباره ی زندگی و کسب موفقیت در یک کشور غریب نیز در حالتی واقع بینانه کار دشواری است. در نتیجه هر کسی که تصمیم به این کار می گیرد باید بر سختی ها و دشواری های مهاجرت واقف باشد. در دورهمی ایرانیان تورنتو با این مسئله آشنا می شویم که برای تجربه ی مهاجرتی موفق لازم است تا دید جامعی نسبت به کل ماجرا داشته باشیم و تا جایی که می توانیم خطرات و مشکلات پیش رو را به حداقل برسانیم. به همین دلیل باید به بررسی کامل نکات مهم و تاثیر گذار پیش از مهاجرت، حین مهاجرت و پس از آن بپردازیم. هر کس باید پیش از شروع مهاجرت آنقدر از تصمیم خود مطمئن باشد که بداند حاضر است به خاطر آن با تمامی مسائل و مشکلات مبارزه کند. این را نیز بدانید کسانی که در میانه ی راه مهاجرت پشیمان می شوند و با احساس اینکه انتخاب اشتباهی داشته اند به فکر بازگشت می افتند، هزینه ی سنگینی را متحمل می شوند.

اطمینان از دلایل مهاجرت

دورهمی ایرانیان تورنتو به افرادی که از تصمیم خود مطمئن هستند کمک می کنند تا اطلاعات لازم را کسب کنند. اطمینان از دلایل مهاجرت بسیار اهمیت دارد و همه ی افراد پیش از مهاجرت، ابتدا باید دلایل خود را بررسی نمایند و باید صراحتا بدانند به دنبال چه چیزی هستند. برای مثال آیا به دنبال رفاه اقتصادی و شغل بهتر هستید یا به قصد ادامه تحصیل مهاجرت می کنید؟ کسانی که قصد دارند برای تحصیل در دانشگاه های بین المللی اقدام کنند نیز باید بدانند که آیا بعد از فارغ التحصیلی می خواهند دوباره به کشور خود بازگردند یا خیر. این ها گوشه ای از سوالاتی است که کمک می کنند تا افراد بتوانند هدف اصلی خود را از مهاجرت کردن و رهسپار شدن به سرزمینی دیگر تعیین نمایند. دورهمی ایرانیان تورنتو همچنین می تواند به معرفی وکلای مهاجرتی که می توانند به شما کمک کنند بپردازد. یک وکیل مهاجرتی معتبر همواره می ‌تواند شانس اخذ ویزا را برای افراد بالاتر ببرد. حضور یک وکیل یا مشاور مهاجرتی کمک می کند تا از آخرین قوانین مهاجرتی، شرایط جدید کشورها و موارد مهم دیگر مطلع ‌شوید و در نتیجه بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. دورهمی ایرانیان تورنتو می تواند مکانی برای ارتباطلات و معاشرت های دوستانه و کسب اطلاعات مفید و لازم به ویژه برای افرادی که به تازگی به تورنتو مهاجرت کرده اند در نظر گرفته شود.

مشاهده بیشتر
 WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا