WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group
مهاجرت

گروه تلگرام ایرانیان مقیم امریکا

 WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

گروه تلگرام ایرانیان مقیم امریکا

کشور آمریکا با نام سرزمین فرصت ‌ها شناخته می شود و برای بسیاری از مهاجران در جهان، سال ‌های سال به عنوان مقصد اصلی مهاجرت شناخته می‌ شد. البته در سال‌ های اخیر به دلیل برخی از سیاست‌ گزاری ها این حالت کمی تغییر یافته است. اما در هر حال همچنان به عنوان یکی از مهم ‌ترین مقاصد مهاجرت تحصیلی در جهان شناخته می ‌شود. گروه تلگرام ایرانیان مقیم امریکا به معرفی برخی از مهم ‌ترین دانشگاه‌ های امریکا می پردازد. در سال‌ های اخیر مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان بسیار سخت شده است. در حال حاضر می توان گفت که بهترین روش مهاجرت استفاده از ویزای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی است. بسیاری از افراد که به دنبال مهاجرت هستند، در این زمینه سوالات زیادی دارند و در پی یافتن چگونگی امکان مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل یا کار می باشند. همچنین آن دسته از افراد که دارای مدارک دانشگاهی و فنی هستند می خواهند بدانند این مدارک تا چه حد برای مهاجرت مورد قبول هستند. یکی دیگر از سوالاتی که ممکن است در گروه تلگرام ایرانیان مقیم امریکا مطرح شود این است که هزینه ی مهاجرت به آمریکا چقدر است و معایب و مزایای روش های مختلف مهاجرت به این کشور کدام اند؟ بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند می خواهند بدانند که راحت ترین راه مهاجرت به امریکا چیست زیرا کشور آمریکا یکی ‌از محبوب ‌ترین مقاصد مهاجرت برای ایرانی ها است و این کشور، ۳۷ درصد از پراکندگی ایرانی های مقیم خارج‌ از کشور را به خود اختصاص داده است. دلایلی که باعث شده است تا امریکا به عنوان یکی‌ از اولین و بهترین مقاصد مهاجرت شناخته شود، سیستم آموزشی قوی، داشتن برترین دانشگاه‌ های دنیا، اقتصاد قوی و داشتن شرایط زندگی ‌خوب اشاره کرد. همین امر باعث شده است تا متقاضیان ایرانی مهاجرت به امریکا نیز افزایش بیابد.

 

هیچگونه گروه تلگرامی و واتساپی نداریم.

WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

شرایط  مهاجرت به آمریکا

افرادی که قصد مهاجرت به کشورهایی همچون آمریکا را دارند، باید به دقت با قوانین مهاجرتی مربوطه آشنا شوند و شرایط مورد نیاز را برآورده کنند. مشخصات مهاجرت به آمریکا به وفق نوع مهاجرت متفاوت است و متقاضیان باید با توجه به وضعیت شخصی خود، بهترین راهکار را انتخاب نمایند. به عنوان مثال، برای اخذ ویزای تحصیلی، باید نامه‌ای از یک دانشگاه آمریکایی که پذیرش شما را قبول کرده است، داشته باشید و همچنین دارای منابع مالی کافی برای پشتیبانی از خودتان باشید. اما در مورد مهاجرت از طریق ازدواج، نیازی به تمکن مالی نیست.

در اکثر روش‌های مهاجرت به آمریکا، شرایطی مشخص وجود دارند. به عنوان مثال، آشنایی با زبان انگلیسی برای تقریباً تمامی مهاجران ضروری است. افراد برای اخذ هر نوع ویزای آمریکا باید مدارک مورد نیاز خود را تهیه کرده و در مرحله مصاحبه حاضر شوند. در این مصاحبه، متقاضیان باید هدف خود از ورود به این کشور را به دقت و کامل بیان کرده و سفارت یا کنسولگری را متقاعد کنند که به شما ویزای مورد نظر را صادر کنند.

شرایط مهاجرت به آمریکا با توجه به نوع روش مهاجرت متفاوت است. برخی از روش‌های مهاجرت به آمریکا عبارتند از:

 • ویزای تحصیلی: برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، متقاضی باید نامه پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی معتبر در آمریکا داشته باشد و همچنین از تمکن مالی کافی برای پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی برخوردار باشد.
 • ویزای کاری: برای اخذ ویزای کاری آمریکا، متقاضی باید از یک کارفرمای آمریکایی پیشنهاد شغلی داشته باشد و همچنین از شرایط لازم برای اشتغال در ایالات متحده برخوردار باشد.
 • ویزای خانوادگی: برای اخذ ویزای خانوادگی آمریکا، متقاضی باید با یک شهروند یا مقیم دائم آمریکا خویشاوند باشد.
 • ویزای سرمایه‌گذاری: برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا، متقاضی باید مبلغ مشخصی سرمایه را در ایالات متحده سرمایه‌گذاری کند.

مهاجرت تحصیلی

در مورد مهاجرت ایرانی ها به امریکا در سال های اخیر محدودیت هایی به وجود آمده بود که با روی کار آمدن دولت جدید در این کشور این محدودیت ها تا حدی از میان برداشته شده است. اما با وجود محدودیت ‌های مختلف برای مهاجرت ایرانی ها، مهاجرت تحصیلی و صدور ویزای تحصیلی حتی در دوره ی ممنوعیت ورود ایرانی ها به امریکا بررسی می شده و پذیرش‌ های دانشگاهی برای متقاضیان صادر می ‌شده است. بر طبق اطلاعات گروه تلگرام ایرانیان مقیم امریکا با روی کار آمدن دولت جدید در این کشور و در حال حاضر که فرمان ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا لغو شده، بازار مهاجرت تحصیلی به امریکا برای ایرانی ها بسیار محبوب ‌تر از تمام روش ‌های مهاجرتی دیگر به این کشور شده است. کسی که برای مهاجرت به آمریکا تصمیم جدی دارد و این کشور را مقصد آینده‌ ی خود برای زندگی در نظر گرفته است، باید بداند که روش تحصیلی به این کشور می تواند بهترین انتخاب برای وی باشد و این امر دلایل مختلفی دارد. یکی از دلایل برتری این روش این است که لازم نیست مانند اکثر پروسه‌ های مهاجرتی، متقاضی برای مدتی طولانی بلاتکلیف باشد و در نهایت با پرونده و ویزای وی موافقت نشود. در روش مهاجرت تحصیلی به امریکا، دانشجو با داشتن یک سری حداقل صلاحیت‌ های لازم شامل داشتن تمکن مالی کافی، مدرک تحصیلی معتبر و مدرک زبان با نمره قابل قبول،  می ‌تواند تقریبا مطمئن باشد که نسبت به دیگر روش ها شانس موفقیت بیشتری دارد.  این روش یک راه تقریبا تضمین شده نسبت به دیگر روش ‌های مهاجرت به امریکا به شمار می آید.

ورود به بازار کار از طریق تحصیل

حال به نکته ی دیگری که موجب برتری مهاجرت به شیوه ی تحصیلی می شود می پردازیم. گروه تلگرام ایرانیان مقیم امریکا می تواند به عنوان مکانی برای تبادل اطلاعات در این زمینه به کار رود. برای دریافت اقامت امریکا نیز همانند تقریبا تمام کشورهای پیشرفته ی اروپایی، آمریکایی و آسیایی، صرف داشتن سوابق کاری، علمی، و داشتن توانایی ‌های برجسته و منحصر به فرد نمی تواند کافی باشد. زیرا شما احتمالا نمی توانید نخبه بودن خود را از طریق این موارد به آنها اثبات نمایید، حقیقتا روش‌ هایی مانند مهاجرت کاری و اشتغال ‌زایی نیز بسیار سخت است. از دید این کشور و بسیاری از کشورهای پیشرفته، شما تنها با داشتن مدرک تحصیلی و یا سابقه ی کاری که در کشور مقصد مانند امریکا به دست آورده باشید می توانید از اعتباری ویژه برخوردار شوید و در غیر این صورت، اکثر کشورهای پیشرفته و به ویژه امریکا، معمولا به مدارک تحصیلی کشوری مانند ایران اهمیت چندانی نمی دهند. تجربه ی گروه تلگرام ایرانیان مقیم امریکا بیان می دارد که برای کار و ورود به دنیای اشتغال در امریکا سابقه ی کار افراد در کشور خود تاثیر چندانی ندارد و آنها باید با کار در آمریکا و آشنایی با سیستم شغلی و فرهنگی این کشور به اعتبار واقعی که از نظر سیستم کاری امریکا با ارزش است دست یابند. در نتیجه در اینجا می ‌توان چنین استدلال نمود که با روش مهاجرت تحصیلی، مهاجران می توانند یک اعتبار خوب و قابل توجه برای اقامت در آمریکا پس از تحصیل به دست آورند. به این ترتیب می توانند با خیال راحت‌ تری آینده ی روشن تری در زمینه ی اشتغال، وضعیت اجتماعی و همچنین پروسه‌ های مربوط به اقامت دائم و کسب شهروندی این کشور داشته باشند. کشور امریکا در طول سالیان دراز همواره، یکی‌ از مقاصد رویایی برای مهاجرت ایرانی ها بوده است. هر ساله تعداد زیادی از ایرانی ها برای مهاجرت به آمریکا شانس خود را امتحان می کنند. از مزایای مهم انتخاب کشور امریکا برای ادامه ی زندگی و مقصد مهاجرت می ‌توان به اقتصاد قوی و کارآمد آن اشاره کرد. در چند سال اخیر و با وجود ویروس کرونا، امریکا یکی ‌از کشورهایی بود که با وجود ضررهای اقتصادی ایجاد شده بر اثر همه‌ گیری ویروس کرونا، توانست مشکلات اقتصادی خود را رفع و نرخ بیکاری را کمتر کند. امریکا علاوه بر داشتن اقتصادی قوی، دارای بیشترین دانشگاه ‌برتر با رتبه‌ های بسیار خوب در سطح دنیا است و دارای یکی از قوی ‌ترین سیستم‌ های آموزشی جهان است. در نتیجه می بینید که اقدام برای مهاجرت از راه تحصیل به این کشور کار معقولی است.

WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

 

ویزای آمریکا برای مهاجران

افراد از سراسر جهان، به امید تحقق اهداف و آرزوهای خود، آمریکا را به عنوان مقصد مهاجرت انتخاب می‌کنند. این کشور ثروتمند و غنی، با برخورداری از شرکت‌های بزرگ، منابع مالی زیاد و دانشگاه‌های برتر دنیا، زمینه‌های رشد و شکوفایی را برای مهاجران فراهم می‌کند.

آمریکا سومین کشور پرجمعیت جهان است. با این حال، این کشور به علت دارا بودن اقتصاد قوی، میزان درآمد بالا، نرخ بیکاری کم و کیفیت آموزشی و درمان، هر ساله پذیرای مهاجران زیادی از سراسر دنیا از جمله ایران است.

ایالات متحده آمریکا مهاجرپذیرترین کشور دنیاست. در این کشور، مهاجران از سراسر دنیا با هر فرهنگ و مذهبی زندگی می‌کنند. به همین دلیل، آمریکا را محل ادغام فرهنگ‌ها می‌دانند.

مهاجرت به آمریکا ممکن است برای همه افراد آسان نباشد. اما با انتخاب راه مناسب و انجام صحیح امور، می‌توان این مسیر را به راحتی طی کرد.

مراحل درخواست ویزای آمریکا

مراحل درخواست ویزای آمریکا به صورت کلی به شرح زیر است:

 1. تهیه مدارک و اسناد مورد نیاز: متقاضی باید مدارک و اسناد مورد نیاز برای نوع ویزای مورد نظر خود را تهیه کند. برخی از مدارک مورد نیاز عبارتند از:

  • پاسپورت معتبر
  • فرم درخواست ویزا
  • عکس
 2. تکمیل درخواست ویزا: متقاضی باید فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین تکمیل کند.

 3. پرداخت هزینه ویزا: متقاضی باید هزینه‌های مربوط به ویزا را پرداخت کند.

 4. حضور در مصاحبه: پس از تکمیل درخواست ویزا، متقاضی باید در مصاحبه حضور داشته باشد. در مصاحبه، متقاضی باید به سوالات افسر ویزا پاسخ دهد و هدف خود را از مهاجرت به آمریکا توضیح دهد.

مهاجرت به آمریکا، یک فرایند پیچیده و زمان‌بر است. اما با برنامه‌ریزی دقیق و تلاش مستمر، می‌توان به این هدف دست یافت.

مشاهده بیشتر
 WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا