WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group
خرید بیزینس در کانادا

سایت خرید بیزینس در کانادا

 WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

به راهنمای جامع سایت خرید بیزینس در کانادا خوش آمدید با ما همراه باشید تا متوجه شوید که مهاجرت به کانادا از روش خرید بیزنس به هیچ عنوان کار سخت و نشدنی نیست. یکی از راه‌هایی که می‌توان به راحتی با استفاده از آن ویزای کانادا دریافت کرد و سپس اقامت دائم این کشور را دریافت کنید، راه‌اندازی یا خرید یک کسب و کار در کشور کانادا است. این راه مهاجرتی شغلی به افراد این امکان را می‌دهد که با رعایت مقررات مندرج، به دستیابی به اقامت دائم در کانادا نزدیک شوند. با پیشرفت مراحل مهاجرت و پیروی از راهنمایی‌های کارشناسانه، امکان خرید یک واحد تجاری پرسود با درآمد به دلار کانادایی در این کشور وجود دارد.

ضمن اینکه این مسیر مهاجرتی اجازه می‌دهد خانواده‌ها به سادگی به کانادا مهاجرت کنند. یکی از مزایای آن، امکان تحصیل رایگان برای فرزندان شما در سیستم آموزشی کاناداست. همچنین، همسر شما نیز دارای اجازه کار در کشور خواهد بود، به ویژه در صورتی که در بیزینسی که خریداری کرده‌اید یا هر بیزینس دیگری، فعالیت کند.

با این روش شما می‌توانید به کشور کانادا مهاجرت کنید و کسب و کار خود را همیشه در این کشور انجام دهید. بیزنس شما می‌تواند یک کافی‌شاپ کوچک یا یک شرکت با چند صد نیرو باشد، محلی که قرار است تجارت خود را به آنجا منتقل کنید هم می‌تواند اجاره‌ای یا مالکیت آن برای شما باشد. پس در هر شرایطی شما می‌توانید یک بیزنس در کانادا خریداری کنید. اما به شرطی که راهش را بلد باشید!.

WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

قبل از شروع مقاله سایت خرید بیزنس در کانادا اجازه دهید تا به یک آمار جالب اشاره کنیم. آیا می‌دانستید که حدود 33 درصد از صاحبین تجارت‌ها در کانادا مهاجر هستند؟

خرید بیزنس در کانادا به چه معنی است؟

همان‌طور که گفته شد، اگر به دنبال آن هستید تا در کانادا کسب و کار خود را داشته باشید، دو گزینه جلوی روی شما قرار دارد:

 1. بیزنسی که در حال حاضر در کانادا وجود دارد را خریداری کنید.
 2. یک کسب و کار و بیزنس جدید برای خود در این کشور راه‌اندازی کنید.

هر کدام از این روش‌ها را که انتخاب کنید، پیامدهای مالیاتی مختلفی برای شما به همراه خواهد داشت. خرید بیزنس در کانادا به دو صورت است. روش اول این است که شما کل مبلغ را برای کسب و کار پرداخت می‌کنید و آن را خریداری می‌کنید، روش دوم این است که بخشی از سهام آن شرکت را می‌خرید. البته این نکته را فراموش نکنید که شما باید بیش از 51 درصد سهام این شرکت را خریداری کنید.

چگونه با استفاده از خرید بیزنس به کانادا مهاجرت کنیم؟

اکنون که با شرایط خرید بیزنس در کانادا و سایت خرید بیزنس در کانادا آشنا شدید نوبت به آن رسیده است که نحوه مهاچرت به کانادا با استفاده از خرید بیزنس را نیز یاد بگیرید.

 • اولین قدم مهاجرت به کانادا با خرید بیزنس، پیدا کردن بیزنس است. بهتر است به دنبال بیزنسی باشید که با تجربه کاری، میزان سرمایه، علایق و همچنین مهارت‌های شما همخوانی داشته باشد.
 • قانونی وجود ندارد که شما نمی‌توانید کارهای خرید بیزنس را به تنهایی انجام دهید، اما وجود یک کارگزار که به قوانین داخلی کشور کانادا واقف است به شما کمک می‌کند تا کارها را با سرعت بیشتری به جلو ببرید.
 • اکنون که بیزنس را خریداری کرده‌اید نوبت به آن رسیده است تا صاحب ملک را راضی کنید که ملک خود را به یک شخص غیر کانادایی اجاره دهد. این مرحله یکی از سخت‌ترین مراحل است چرا که صاحبان املاک معمولا در این زمینه سخت‌گیر هستند و ملک خود را به راحتی در اختیار هر کسی قرار نمی‌دهند. کارگذار در این مورد می‌تواند به شما کمک بسیار زیادی بکند.
 • اکنون که بیزنس را خریداری و ملک را نیز اجاره کرده‌اید باید یک بیزنس پلن برای خود بنویسید. شما در بیزنس پلن خود باید این موضوع را به خوبی نشان دهید که کسب و کار شما برای اقتصاد و همچنین مردم کانادا چه تاثیر مثبتی خواهد داشت. شاید این موضوع کمی سخت و گیج کننده باشد اما در حقیقت اینگونه نیست و شما باید بگویید که من این بیزنس را در این شرایط خریده‌ام و در آینده قصد دارم به فلان نقطه برسانم.
 • بعد از انجام این کارها نوبت به درخواست برای گرفتن مجوز LMIA می‌رسد. LMIA (Labour Market Impact Assessment) تاییدیه‌ای است که اداره کار و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) برای کسب و کارها صادر می‌کند. در واقع LMIA نامه ارزیابی تاثیر بر بازار کانادا است، شما برای گرفتن این مجوز باید ثابت کنید که کسب و کار شما هیچ تاثیر منفی بر اقتصاد کانادا ندارد و بالعکس تاثیرات مثبتی نیز خواهد داشت.
 • بعد از دریافت مجوز LMIA شما باید برای گرفتن ورک پرمیت کانادا اقدام کنید. این مجوز کار برای 1 تا 2 سال به شما داده می‌شود. البته این زمان قابل تمدید و امکان درخواست اقامت دائم نیز برای شما شما وجود دارد. بعد از صدور مجوز کار، ساک خود را ببندید چرا که همه چیز برای رفتن به کانادا و مدیریت بیزنس جدید شما آماده است.

آپلود عکس

 

WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group

خرید بیزنس در کانادا چه شرایطی دارد؟

خرید شرکت در کانادا مستلزم داشتن برخی شرایط است که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است:

 1. شما در کشور خود باید تجربه مدیریت یا مالکیت (کل سهام یک شرکت یا حداقل 10 درصد از آن) یک بیزنس را حداقل به میزان سه سال داشته باشید.
 2. طبیعی است که شما باید دارای تمکن مالی برای خرید یک بیزنس در کانادا باشید. حداقل سرمایه شما باید 150 هزار دلار باشد.
 3. شما باید کل کسب و کار را یا حداقل 51 درصد از آن را خریداری کنید.
 4. داشتن مدارک تحصیلی بالاتر از دیپلم برای خرید بیزنس در کانادا ضروری است.
 5. شما باید در حد معقولی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. لزومی به ارائه مدرک زبان مانند آیلتس، تافل و .. نیست.

چطور یک کسب و کار برای خرید در کانادا پیدا کنیم؟

یکی از پرتکرارترین سوالاتی که از ما پرسیده می‌شود، این سوال است. اگر بخواهیم با شما صادق باشیم باید بگوییم که پیدا کردن یک بیزنس و خرید آن در کانادا کار چندان راحتی نیست. اگر برای اولین بار است که می‌خواهید به دنبال یک کسب و کار برای خرید در کانادا بگردید، می‌توانید از کانال‌های زیر اقدام کنید.

سایت خرید بیزنس در کانادا

در کانادا تعدادی سایت خرید بیزنس در کانادا معتبر وجود دارد که شما می‌توانید از طریق آن‌ها اقدام کنید و بیزنس‌های قابل خرید را مشاهده کنید. در به چند مورد از سایت خرید بیزنس در کانادا اشاره شده است:

برای مشاهده لیست کسب و کارهای قابل خرید، کافی است تا وارد سایت خرید بیزنس در کانادا (سایت‌های معرفی شده در بالا) شوید و استان و شهر مورد نظر برای خرید بیزنس را انتخاب و سپس جستجو را فشار دهید. تا لیست بیزنس‌های فروشی را مشاهده کنید.

روزنامه‌ها

یکی دیگر از جاهای که شما می‌تواتید، بیزنسی برای فروش پیدا کنید، روزنامه‌ها است. معمولا در صفحات برخی روزنامه بخشی برای کسب و کارهای قابل خرید و فروش وجود دارد که شما می‌توانید به سراغ آن‌ها بروید.

اینترنت

در اینترنت شما هر چیزی را می‌توانید پیدا کنید، خرید یک بیزنس در کانادا که کاری ندارد. شما می‌توانید با اینترنت با کسب و کارهای مختلف در کانادا ارتباط بگیرید و یک بیزنس خریداری کنید.

کمک گرفتن از کارگزارها و واسطه‌ها

واسطه‌ها یکی از مهمترین روش‌ها برای پیدا کردن یک کسب و کار برای خرید است. آن‌ها برای شما یک بیزنس برای خرید پیدا می‌کنند و از شما کمیسیون دریافت می‌کنند. بهتر است به سراغ کارگزارهایی بروید که در کار خود حرفه‌ای هستند تا به شما در مواردی مانند پیدا کردن کسب و کار مناسب و مورد نظر شما، مذاکره با فروشنده برای تخفیف و جوش دادن معامله، تسریع روند اداری انجام معامله و .. به شما کمک می‌کند. یکی از بهترین کارگزارهای موجود در ایران ایرانیکا است.

مقدار سرمایه موردنیاز برای خرید بیزینس در کانادا چقدر است ؟

سرمایه موردنیاز برای خرید واحدهای تجاری در کانادا به وابستگی به عوامل مختلفی از جمله موقعیت جغرافیایی بیزینس، تعداد کارکنان، نوع خدمات ارائه شده، متراژ موردنیاز و سایر عوامل بستگی دارد.

در یک تخمین میانگین، هزینه‌های خرید انواع مختلف بیزینس‌ها در کانادا در لیست زیر به اشتراک گذاشته شده است. اگرچه باید توجه داشت که این مبالغ تنها میانگین هزینه‌های خرید بیزینس در کانادا را نمایندگی می‌کنند و بسته به اندازه و شرایط کسب و کار، ممکن است این مقادیر افزایش یا کاهش یابند.

آپلود عکس

هزینه خرید بیزنس در کانادا چقدر است؟

هزینه خرید بیزنس در کانادا به عوامل زیادی بستگی دارد و به همین دلیل تعیین میزان دقیق هزینه‌ها کار سختی است. اما می‌توان گفت که حداقل سرمایه‌ای که شما برای خرید یک بیزنس باید انتظارش را بکشید در سال 2023 بین 150 تا 250 هزار دلار است. در ادامه به برخی از مهمترین هزینه‌ها برای انجام این کار اشاره شده است:

 1. میزان سرمایه حداقلی برای خرید یک بیزنس در کانادا: حداقل 150هزار دلار
 2. هزینه ورک پرمیت: 155 دلار به ازای هر نفر
 3. هزینه گرفتن LMIA: 1000 دلار
 4. مجوز اقامت موقت: 200 دلار به ازای هر نفر
 5. ویزای توریستی: 100 دلار به ازای هر نفر
 6. انگشت‌نگاری: 85 دلار به ازای هر نفر

برای خرید یا تأسیس خشکشویی: مبلغی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار کانادایی در نظر گرفته می‌شود.

برای اختیار یا شروع کافه: مبلغی از ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار دلار کانادایی مورد نیاز است.

برای خرید یا راه‌اندازی رستوران: مبلغی بین ۵۰۰ هزار دلار تا ۱ میلیون دلار کانادایی لازم است.

برای تأسیس یا اختیار هتل: مقداری حدود ۳۰۰ هزار دلار کانادایی مورد نظر است.

برای خرید یا شروع فروشگاه پوشاک: مقداری بین ۳۵۰ تا ۴۵۰ هزار دلار کانادایی لازم است.

برای تأسیس یا اختیار کلینیک زیبایی: مقداری بیش از ۲۵۰ هزار دلار کانادایی مورد نیاز است.

برای خرید یا راه‌اندازی کسب و کار حمل و نقل: مقداری بیش از ۱۵۰ هزار دلار کانادایی مورد نیاز است.

برای تأسیس یا اختیار مرغداری: مبلغی بین ۵ تا ۲۵ هزار دلار کانادایی در نظر گرفته می‌شود.

برای خرید یا شروع شرکت بازاریابی و تبلیغات: مقداری ۷۵ هزار دلار کانادایی مورد نیاز است.

برای تأسیس یا اختیار داروخانه: مبلغی حدود ۶۰۰ هزار دلار کانادایی لازم است.

برای خرید یا اختیار پمپ بنزین و مراکز فروش سوخت: مبالغی بین ۲.۵ میلیون تا ۶ میلیون دلار کانادایی مورد نیاز است.

برای تأسیس یا راه‌اندازی کارواش: مقداری از ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار دلار کانادایی لازم است.

برای خرید یا اختیار تعمیرگاه: مبلغی بیش از ۵۰۰ هزار دلار کانادایی مورد نیاز است.

برای اختیار امتیاز کسب و کارهای فرانچایزی: مبلغی بیش از ۲۰۰ هزار دلار کانادایی مورد نیاز است.

*‌ البته قیمت‌ها به دلار کانادایی وارد شده است.

 

مزایای خرید بیزینس در کانادا 

در رویکرد خرید کسب و کار در کانادا، علاوه بر پوشش دادن به مسئله سرمایه‌گذاری در این کشور، مزایای چشمگیر دیگری نیز وجود دارد. به عنوان اصولی، می‌توان به امکان اقدام برای اخذ اقامت برای اعضای خانواده اشاره کرد. در این روش، به آسانی می‌توان ویزای کار برای همسر خود را ترتیب داد. پس از اخذ اقامت دائم، همسر و فرزندان شما نیز می‌توانند به اخذ اقامت موفق شوند.

 • پروسه‌ی اخذ اقامت سریع است.
 • تدریس مدرک زبان با نمره بالا الزامی نیست.
 • محدودیت سنی برای اخذ اقامت وجود ندارد.
 • نیاز به دارایی خالص خاصی نیست.
 • محدودیت‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری در منطقه خاصی ندارد.
 • شرایط سرمایه‌گذاری با مبلغ دارایی متقاضیان انعطاف پذیر است.
 • با بهره‌گیری از یک کسب و کار واقعی، ورود به کانادا امکان پذیر است.
 • سرمایه‌گذاران مجازند مدیریت کسب و کار خود را برعهده بگیرند.
 • متقاضیان اختیار دارند که به طور کامل به دلخواه در استان‌ها و شهرهای مختلف کانادا کار کنند.
 • صدور مجوز کار به متقاضی اصلی به مدت یک سال انجام می‌شود.
 • مجوز کار باز و تحصیل برای همسر متقاضی امکان‌پذیر است.
 • ورود به کانادا در مدت ۶ تا ۷ ماه امکان دارد.
 • فرصت تحصیل رایگان در کانادا برای فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی وجود دارد.
 • فرزندان متقاضی تا سن ۲۲ سال می‌توانند در پرونده والدین قرار گیرند.
 • امکان درخواست اقامت دائم کانادا پس از گذشت یک سال از به کار گیری کسب و کار خریداری شده وجود دارد .
 • لزومی ندارد که به دنبال مجوز برای کسب و کار بروید چرا که از قبل این کارها توسط صاحب قبلی انجام شده است.
 • کسب و کار شناخته شده است و شما لازم نیست که یک برند را از صفر راه‌اندازی کنید.
 • کسب و کاری را که می‌خرید، حتما مشتری‌هایی هم دارد. این موضوع به شما کمک می‌کند که در همان ماه‌های اول نیز درآمد داشته باشید و نیاز به تبلیغات برای جذب اولین مشتری ندارید.
 • برای گرفتن ویزای کاری نیاز به هیچ مدرک زبانی ندارید.
 • با دریافت ویزای کاری همراه برای همسر و فرزندان وجود دارد.
 • فرزندان شما امکان تحصیل رایگان در مدارس کانادا را خواهند داشت.
 • اگر کسب و کار شما روبه‌رشد باشد، امکان دریافت اقامت دائم کانادا برای شما وجود دارد.

معایب خرید بیزینس بیزینس در کانادا 

از جمله مهمترین معایب خرید بیزنس در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. چون شما در کانادا نیستید، امکان بررسی دقیق سواقب کاری بیزنس مورد نظر برای خرید ندارید.
 2. انطباق مدارک شرکت و بررسی صحت آن‌ها کار سختی است. ممکن است شخص کلاهبردار باشد و با ارائه مدارک جعلی کلاه شما را بردارد.
 3. چون امکان بررسی قیمت برای شما وجود ندارد، ممکن است فروشنده کسب و کار را با قیمتی به مراتب بالاتر از قیمت واقعی کسب و کار به شما بفروشد.
 4. اگر بیزنسی که خریداری کرده‌اید با مهارت‌های شما همخوانی نداشته باشد، اهداف تجاری شما به‌خطر خواهد افتاد.

سخن پایانی

در این مقاله به‌طور کامل در خصوص خرید بیزنس در کانادا و سایت خرید بیزنس در کانادا به‌طور کامل صحبت کردیم. اینکه شما بخواهید به تنهایی اقدام به خرید یک بیزنس در کانادا کنید، کار شدنی هست اما ریسک عدم موفقیت شما بسیار زیاد خواهد بود. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که به سراغ کارگزارها و شرکت‌هایی بروید که در این زمینه مشغول فعالیت هستند و در کار خود حرفه‌ای هستند.

مقالات مرتبط : خرید بیزینس در کانادا

مشاهده بیشتر
 WordPress 24 Full-Service Digital Marketing Group
دکمه بازگشت به بالا