زبان انگلیسی برای مهاجرت کلاس تضمینی آیلتس
ایرانیان کاناداایرانیکادسته‌بندی نشدهزبان انگلیسی در کاناداکسب و کارمشاوره املاکمشاوره املاک کانادامهاجرت به کانادا

ایرانیان کانادا

ایرانیکا وبسایت تخصصی کسب و کار در کانادا

ایرانیان کانادا

طبق سرشماری که در سال 2020 انجام شده است، تعداد ایرانیان کانادا 170755 نفر محاسبه شده است. و از این جمعیت بیش از 90 درصد گروه ایرانیان مقیم کانادا در انتاریو، کبک، بریتیش کلمبیا و عمدتا در شهرهای تورنتو، ونکوور و مونترال زندگی می کنند. زندگی اقتصادی جمعیت ایرانیان کانادا از آنجایی که این افراد عمدتا از سطح تحصیلات نسبتا بالایی برخوردارند، شامل فعالیت های اقتصادی متنوعی می باشد. ایرانیان تورنتو نیز مانند سایر بخش های کانادا در فعالیت های اقتصادی و مشاغل آزاد مختلف از کوچک و متوسط تا بزرگ فعالیت می کنند. بسیاری از افرادی که از ایران قصد مهاجرت به کانادا دارند، با این سوال مواجه می ‌شوند که گروه ایرانیان مقیم کانادا بیشتر کدام ایالات را برای زندگی انتخاب می ‌کنند. دلیل اصلی وجود چنین دغدغه هایی این است که اکثر ایرانی ‌های متقاضی مهاجرت به کانادا، ترجیح می دهند که در محله ‌های ایرانی‌ نشین زندگی کنند و در واقع این محله ها را به سایر مناطق کانادا ترجیح می ‌دهند. سایت ایرانیان مقیم کانادا می تواند اطلاعات مختلفی در اختیار کاربران خود قرار دهد. در گروه ایرانیان مقیم کانادا تعداد بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی همچون ایرانیان تورنتو امروزه در بازار املاک و مستغلات کانادا در مناطق تورنتو و ونکوور فعالیت می کنند. در سایت کانادا ایرانیکا مطالب مختلفی برای استفاده خواهید یافت.

زندگی اجتماعی و فرهنگی مردم

ایرانی های کانادا و جامعه ی ایرانی ساکن در کانادا را می توان به عنوان یک جامعه ی مهاجر نسبتا جدید به شمار آورد که دارای پیشینه های متنوع طبقاتی، قومی، مذهبی، و سیاسی متفاوتی هستند. گروه ایرانیان مقیم کانادا به فرهنگ و تاریخ خود بسیار افتخار می کنند، و زیرمجموعه های متفاوتی را با یک زبان مشترک تشکیل می دهند. یکی از موضوعاتی که زمینه ساز گردهمایی های ایرانیان تورنتو می شود، ادبیات می باشد. باشگاه های کتاب موجود در کانادا به طور منظم نویسندگان ایرانی را از خارج و داخل کانادا دعوت می کنند. سایت ایرانیان مقیم کانادا بر اساس فعالیت های اجتماعی و فرهنگی مختلف ایرانی های کانادا فعالیت و اطلاع رسانی می کند. این فعالیت های فرهنگی کارهایی همچون برگزاری کنسرت، نمایش، نمایش فیلم، ورزش، نمایشگاه های هنری و سازمان های داوطلبانه است. همان طور که اشاره شد نسبت به سایر مهاجرانی که در کانادا زندگی می کنند، ایرانی ‌ها به نوعی جزو تازه ‌‌واردین می باشند. به عنوان مثال در اواخر جنگ جهانی دوم، تنها چند نفر ایرانی در کانادا زندگی می ‌کردند. اما پس از آن رفته رفته و به آرامی بر این تعداد افزوده شد. بیشترین رشد مهاجرت ایرانی‌ ها به کانادا در سال ۱۹۷۸، اتفاق افتاد و پس از آن مهاجرت ایرانی ها به کانادا تا به امروز ادامه دارد. در سایت کانادا ایرانیکا مطالب متنوعی به زبان فارسی وجود دارد. در کانادا چندین روزنامه ی هفتگی فارسی در دسترس است و با رشد جامعه ایرانیان کانادا ، گروه ایرانیان مقیم کانادا شاهد افتتاح کافه های ایرانی و رستوران های معروفی در چندین شهر بوده اند.

سایت ایرانیان مقیم کانادا

ایرانی های کانادا که در سال ‌های گذشته مهاجرت کرده ‌اند بر اساس هدفی که برای مهاجرت خود داشته ‌اند، به هر ترتیب در یکی از ایالات این کشور که مناسب هدف آنها بوده ساکن شده ‌اند. در بین تمام ایالات، ایالت بریتیش کلمبیا و آنتاریو بیشترین متقاضی را برای اقامت در کانادا داشته است. ایرانیان تورنتو اغلب در حومه ی شمالی این شهر زندگی می‌ کنند و معمولا افراد متخصصی هستند که آخرین دوره ی تحصیلی خود را در یکی از دانشگاه‌ های کانادا سپری کرده ‌اند. به این ترتیب با استفاده از مدرک تحصیلی خود توانسته اند وارد بازار کار در تورنتو شوند. ایرانیان مقیم در ونکوور اغلب اشخاصی هستند که با تکیه بر تخصص علمی و مدرک تحصیلی، ونکوور را برای زندگی انتخاب کرده‌اند. ایرانیان در ونکوور از طریق شبکه ‌های اجتماعی و سایت کانادا ایرانیکا ، گروه ایرانیان مقیم کانادا را پیدا می‌ کنند و با برقراری ارتباطی دوستانه، سعی می کنند تا تجربیات خود را از زندگی در ونکوور در اختیار سایرین قرار ‌دهند. تقریبا ۴۶ هزار ایرانی در ونکوور سکونت دارند و عمدتا در شمال و غرب ونکوور سکونت دارند. تعداد قابل توجهی از ایرانیان کانادا نیز در شهر مونترال در ایالت کبک کانادا ساکن هستند. به عنوان مثال محله‌ ویل ماری در مونترال یک منطقه ایرانی ‌نشین می باشد. البته جمعیت ایرانی ‌های ساکن در کبک، نسبت به ایالت بریتیش کلمبیا و آنتاریو کمتر است. کانادا کشوری پیشرفته، خوش آب و هوا و مهاجرپذیر است که شرایط اقتصادی و آموزشی با کیفیت آن، باعث می شود که بسیاری از متقاضیان، مهاجرت به کانادا را انتخاب کنند. زیرا برای بسیاری از مهاجران فضای زندگی کشور مورد نظر و تراکم جمعیت بسیار اهمیت دارد.

امکانات و سطح زندگی

ایرانیان کانادا به دنبال استانداردهای بالاتر زندگی به این کشور مهاجرت کرده اند. هر چقدر جمعیت یک کشور در کنار امکانات و میزان گردش سرمایه در آن تناسب بیشتری داشته باشد، موجب می شود که سطح رفاه شهروندان نیز بیشتر شود. کانادا از لحاظ جمعیت جهانی، رتبه ۳۸ را به خود اختصاص داده است و از نظر مساحت نیز در رتبه ی دوم قرار دارد. همین تناسب جمعیت و مساحت کانادا، خود بیانگر تحقق بسیاری از رویاها در این کشور است. ایرانیان تورنتو فرصت های شغلی با درآمد معقول بیشتری در اختیار دارند. تعیین بهترین شهر کانادا از نظر آب و هوایی کاری بسیار سخت است و وسعت بالای کانادا زمینه ساز داشتن تنوع آب و هوایی بالایی در این کشور شده است. در فصول مختلف سال نیز، انتخاب بهترین شهر کانادا از نظر آب و هوا کمی تغییر می کند. گروه ایرانیان مقیم کانادا ساکن ایالت های مختلف کانادا، با توجه به موقعیت جغرافیایی محل سکونت خود، شرایط آب و هوای متنوعی را تجربه می کنند. طبق شواهد موجود اکثر مردم آب و هوای بهاری را ترجیح می ‌دهند و در نتیجه این مسئله در مورد مهاجرت به کانادا و انتخاب بهترین شهر کانادا توسط گروه ایرانی های مقیم کانادا برای مهاجرت تاثیر گذار است. در سایت کانادا ایرانیکا که سایت ایرانیان مقیم کانادا می باشد، اطلاعاتی مفید در زمینه هایی متنوع در اختیار ایرانی های کانادا قرار می گیرد. زندگی در کانادا با آب و هوای سرد عجین شده است و پیدا کردن شهرهای گرم در کانادا برای گروه ایرانیان مقیم کانادا کار ساده ای نیست، اما غیرممکن نیز نیست.

مشاهده بیشتر
 زبان انگلیسی برای مهاجرت کلاس تضمینی آیلتس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا